تاريخ : دوشنبه 1392/4/10
کد خبر: 27806
استقرار پروژه ساماندهی اطلاعات در دارالحدیث

استقرار پروژه ساماندهی اطلاعات در دارالحدیث

در این سامانه اطلاع رسانی، محتوای 480 جلد کتاب، 146 مجله و بیش از 2 هزار مقاله، که همگی از آثار مؤسسه دارالحدیث هستند، جمع آوری و ساماندهی شده است.

این پروژه با هدف کاهش هزینه ها، صرفه جویی در زمان و افزایش دقت در تولید محتوای حدیثی، ایجاد شده است.
به گزارش پایگاه حدیث نت، مدیر امور نرم افزاری دارالحدیث، با بیان ویژگی های این سامانه گفت: در این سامانه اطلاع رسانی، محتوای ۴۸۰ جلد کتاب، ۱۴۶ مجله و بیش از ۲ هزار مقاله، که همگی از آثار مؤسسه دارالحدیث هستند، جمع آوری و ساماندهی شده است.
آقای علی اخباری در ادامه افزود: در این سامانه بیش از ۲۹۱ هزار حدیث از کتاب های مختلف پژوهشگاه و دانشگاه قرآن و حدیث گرداوری شده است تا پژوهشگران از این منابع برای تولید محصولات جدید استفاده کنند.
وی اظهار داشت: از دیگر ویژگی های این سامانه جلوگیری از کارهای تکراری در زمینه پژوهش های حدیثی از قبیل اعراب گذاری، ترجمه، مصدریابی و ویرایش احادیث است.
مدیر امور نرم افزاری مؤسسه علمی ـ فرهنگی دارالحدیث، تصریح کرد: امکان دسترسی به فهرست منابع و قابلیت جستجو، نمایش منبع و ساختار درختی کتاب، ارائه و خروجی های مختلف از ویژگی های این سامانه است.
اخباری بیان داشت: این سامانه به همت اداره کل فن آوری اطلاعات و ارتباطات مؤسسه علمی ـ فرهنگی دارالحدیث، تدوین شده و در اختیار پژوهشگران قرار گرفته است.
گفتنی است، در حال حاضر کتاب «غریب الحدیث» به واسطه این سامانه تالیف و منتشر شده و دو مجموعه حدیثی به همین شیوه در دست تالیف است.

خبرگزاری فارس :
خبرگزاری ایکنا :
خبرگزاری ایرنا :