مطالعه کتاب خرید کتاب
عنوان کتاب : شعاعی از نیر اعظم (ص)
جستجو در Lib.ir

شعاعی از نیر اعظم (ص)

ین اثر رهیافتی به منظومه فکری حضرت آیت الله خامنه ای(مدظله العالی) درباره پیامبر مکرم اسلام است که با گلچینی از بیانات معظم له، به تحلیل و تبیین زندگی و شخصیت حضرت محمد (ص) می پردازد.

مشخصات:

نویسنده: دفتر فرهنگی فخر الائمه(علیهم السلام)
موضوع: محمد(ص)، پیامبر اسلام- ۸۳ قبل از هجرت- پیام ها و سخنرانی ها- نظریه در مورد پیامبر اسلام- علی خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی ایران
قیمت : ۲۰۰۰۰۰ ریال
سال چاپ: ۱۳۹۳
قطع کتاب: وزیری
نوع جلد: شوميز
نوبت چاپ: ۰۷
شابک : ۶-۰۶۷۳-۱۲-۹۶۴-۹۷۸
دیویی : ۹۵۵/۸۴۲۰۹۲
شناسه ملی : ۲۲۴۷۶- ۸۵م
کد کنگره : ش۳۷م/DSR۱۶۹۲

توصیف کتاب

این کتاب که در سال ۱۳۸۵ همزمان با سال پیامبر اعظم به سفارش دفتر حفظ و نشر ارزش های آثار مقام معظم رهبری (موسسه پژوهشی- آموزشی انقلاب اسلامی) توسط گروهی از محققان و پژوهشگران حوزه علمیه قم تهیه و تدوین شد، نمونه ای از بهترین کتاب هایی است که با گردآوری علمی و محققانه بیانات معظم له، به مسائلی چون ویژگی های رسول اکرم (ص) و عصر بعثت، ماجرا و حقیقت بعثت پیامبر، وقایع خاص در تاریخ پیامبر اکرم (ص)، نقش اهل بیت (ع) در نهضت نبوی، انواع تعامل با پیامبر، وظایف مسلمانان نسبت به پیامبر و آموزه های او، رویداد نگاری دوران پیامبری حضرت محمد و پایه گذاری تمدن اسلامی پرداخته است. گستردگی اطلاعات این کتاب تا اندازه ای است که می توان گفت سرفصل ها و اشاره های ارزشمند درباره هر چه که انسان معاصر بخواهد درباره پیامبر گرامی اسلام بداند، در آن یافت می شود.
همچنین از دیگر ویژگی های منحصر به فرد این کتاب در کنار جمع آوری جامع و طبقه بندی دقیق بیانات رهبر انقلاب، با هدف تکمیل مطالب هر محور، آثار و فرمایش های امام خمینی (ره) درباره پیامبر اکرم و نوع گرایش برترین نویسندگان جهان اسلام در خصوص پیامبر و آثارشان مورد بررسی قرار گرفت و در قالب پاورقی به مجموعه افزوده شد.
این مجموعه گرانقدر که جمع آوری شده بیانات شیوا و نغز رهبر معظم انقلاب است می تواند گامی موثر برای رسیدن به قله معرفت و شناخت نسبت به ساحت مقدس رسول خدا(ص) و تأسی به مکارم اخلاق ایشان در تمامی عرصه های فردی و اجتماعی باشد.
چاپ هفتم این اثر در ۴۲۰ صفحه با قیمت ۲۰۰۰۰۰ ریال همزمان با عید بزرگ مبعث ، توسط انتشارات سروش به علاقمندان و پژوهشگران عرضه شده است.