تاريخ : سه شنبه 1394/4/16
کد خبر: 44067
«از رمضان بیشتر بدانیم»؛ در یک هفته به چاپ دوم رسید

«از رمضان بیشتر بدانیم»؛ در یک هفته به چاپ دوم رسید

«از رمضان بیشتر بدانیم» عنوان کتابی است که به قلم "حسین پورشریف" به نگارش درآمده و در آن چهل پرسش و پاسخ درباره ی ماه مبارک رمضان بر اساس کتاب «ماه خدا» عرضه شده است.

رمضان، ماه میهمانی خداست؛ ماه حضور بر سر سفرۀ پربرکت الهی؛ ماه خودسازی و خویشتن داری؛ ماه مساوات بین فقیر و غنی. روزه، تمرین استقامت و غلبه بر نفس است؛ پرورش ‏دهندۀ روح پرهیزگاری است؛ سپر مؤمن در برابر آتش دوزخ، و مایۀ نزدیکی به خداوند است.

«از رمضان بیشتر بدانیم»عنوان کتابی است که به قلم"حسین پورشریف"به نگارش درآمده و در آن چهل پرسش و پاسخ درباره ی ماه مبارک رمضان بر اساس کتاب«ماه خدا»عرضه شده است.

شخصی که می ‏خواهد از این میهمانی به نحو شايسته بهره‏ مند شود، باید: فضایل و ویژگی‏ های ماه رمضان را بشناسد؛ برای میهمانی خدا آماده شود؛ آداب این میهمانی را رعایت کند؛ به درک درستی از شب قدر برسد؛ و با دستی پر، از این میهمانی الهی بیرون رود.

در كتاب«ماه خدا (پژوهشی جامع در بارۀ ماه مبارک رمضان از نگاه قرآن و حدیث)»، نوشتۀ آیة الله ری‏ شهری،  به حدود هشتاد آیۀ قرآنی و نهصد حدیث، استناد شده است. کتاب به صورت عربی ـ فارسی در دو جلد، تدوین شده و با توجه به حجم بالای کتاب ماه خدا، و پژوهشی بودن آن، تصمیم برآن گرفته شد تا کتاب «از رمضان بیشتر بدانیم» را با بهره ‏گیری از آن، در قالب پرسش و پاسخ تهیه شود.

در تدوین «از رمضان بیشتر بدانیم» سعی شده است که پرسش‏ ها و پاسخ‏ ها از سویی، از نظر موضوع و شیوۀ نگارش، جوانانه و برای عموم مردم نوشته شوند تا رضایت خاطر آن ها جلب گردد و از سوی دیگر، مفید و کاربردی باشند.

تلاش شده است تا در حد توان، مطالب در کمترین حجم ممکن ارائه شوند و از زیاده ‏نویسی و پرگویی خودداری گردد.

کتاب شش فصل دارد که به ترتیب عبارت است از: فضایل ماه خدا، آمادگی برای میهمانی خدا، آداب میهمانی خدا، آداب شب قدر، آداب بیرون آمدن از میهمانی خدا و آداب عید فطر.

این کتاب برای نخستین بار در تابستان ۱۳۹۴ در انتشارات موسسه علمی فرهنگی دارالحدیث منتشر شده است و نکته قبال توجه آن استقبال مخاطبان به رسیدن به چاپ دوم پس از یک هفته می باشد. این کتاب در ۹۶ صفحه با قطه رقعی می باشد و نوبت دوم آن در تیراژ ۱۰۰۰ نسخه با قمیت ۵۰۰۰ تومان منتشر شده است.

خبرگزاری فارس :
خبرگزاری ایکنا :
خبرگزاری ایرنا :