تاريخ : یکشنبه 1394/6/29
کد خبر: 45264
معرفی آثار همایش بین المللی امام سجاد علیه السلام

معرفی آثار همایش بین المللی امام سجاد علیه السلام

به مناسبت برگزاری "همایش بین المللی امام سجاد زین العابدین(ع)" انتشار کتابهایی با موضوعات مرتبط با آن امام همام در دستور کار مجمع جهانی اهل بیت(ع) قرار گرفت.

یکی از این کتابها "مجموعة مقالات المؤتمر العالمی للإمام السجاد علیه‌السلام" بود که در واقع مجموعه مقالات غیر فارسی را در بر گرفته است.

در این مجموعه، مقالات پژوهشگران و محققان داخلی و خارجی همایش، به زبان‌های عربی، اردو و انگلیسی درباره امام سجاد علیه‌السلام، صحیفه سجادیه و رساله حقوق گردآوری شده است.

۲۲ عنوان مقاله به زبان عربی، ۵ عنوان مقاله به زبان اردو و ۲ عنوان مقاله به زبان انگلیسی، ۲۹ عنوانی است که در این کتاب به خوانندگگان عرضه شده است.

همچنین در ابتدای این مجموعه مقالات، خلاصه‌ای از بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره حضرت امام سجاد علیه‌السلام آمده است که برگرفته از کتاب انسان ۲۵۰ ساله است.

چاپ اول این کتاب در ۸۲۷ صفحه و به مناسبت برگزاری همایش بین‌المللی امام سجاد زین العابدین علیه‌السلام در مردادماه سال ۱۳۹۴ به وسیله انتشارات مجمع جهانی اهل بیت(ع) و به همت نامی هم از دبیرخانه همایش بین المللی امام سجاد زین العابدین(ع) منتشر گردید.

شایان ذکر است "همایش بین المللی امام سجاد زین العابدین(ع)" همزمان با "ششمین اجلاس مجمع عمومی مجمع جهانی اهل بیت(ع)" و با شرکت صدها نفر از نخبگان شیعه جهان از بیش از ۱۲۵ کشور جهان، در تهران برگزار شد.

ششمین اجلاس مجمع عمومی از ۲۴ تا ۲۷ مردادماه سال جاری به مدت چهار روز و با شعار همبستگی و هم افزایی برای پیشبرد اهداف اسلام برپا گردید که روز اول و مراسم افتتاحیه این اجلاس با سخنرانی «رییس جمهور دکتر روحانی» آغاز شد و به همایش امام سجاد(ع) اختصاص یافت.

خبرگزاری فارس :
خبرگزاری ایکنا :
خبرگزاری ایرنا :