تاريخ : شنبه 1394/8/30
کد خبر: 46827
بخش پنجم شرح احادیث اخلاقی امام خامنه‌ای روی آنتن صداوسیما می‌رود

بخش پنجم شرح احادیث اخلاقی امام خامنه‌ای روی آنتن صداوسیما می‌رود

بخش پنجم شرح احادیث اخلاقی رهبر معظم انقلاب اسلامی در 25 قسمت به روی آنتن صداوسیما خواهد رفت.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم، بخش پنجم شرح احادیث اخلاقی با بیان حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در ۲۵ قسمت به روی آنتن صداوسیما خواهد رفت.

این مجموعه که از ابتدای آذر ماه با عنوان «عطر ماندگار» هر روز از شبکه یک سیما، شبکه قرآن و رادیو قرآن پخش خواهد شد، شامل قطعات کوتاهی از شرح احادیث اخلاقی است که حضرت آیت الله خامنه‌ای بیان می‌کنند.

احادیث گنجانده شده در این مجموعه با مضامین اخلاقی و اجتماعی و قابل استفاده برای عموم جامعه است و شرح حضرت آیت الله خامنه‌ای بر احادیث نیز حاوی نکات نو و کاربردی در سبک زندگی اسلامی است.

پخش مجموعه عطر ماندگار از ماه رمضان سال ۱۳۹۲ و پس از تأکید رهبر معظم انقلاب اسلامی بر بحث سبک زندگی اسلامی (در سفر به استان خراسان شمالی) آغاز شد و تاکنون ۱۲۰ قسمت از این مجموعه از رسانه ملی پخش شده است.

منبع احادیثی که در این مجموعه شرح داده می‌شوند کتاب «الشافی فی العقاید و الاخلاق و الاحکام» است و این مضامین و موضوعات را در بردارد: یاد خدا در رفاه و آسایش، رعایت میانه روی در امور زندگی، رعایت خدا در همه امور، دوراندیش ترین مردم، عادلترین مردم، پاداش صبر بر مصیبت، صبر همراه با یقین، زاهدترین مردم، داناترین مردم، سنگینی بار تکبر و....


»شرح حدیث در کلام مقام معظم رهبری در پایگاه حدیث نت

خبرگزاری فارس :
خبرگزاری ایکنا :
خبرگزاری ایرنا :