تاريخ : دوشنبه 1394/10/21
کد خبر: 48266
نیاز فراوان به کتب دینی در کشور سوئد

نیاز فراوان به کتب دینی در کشور سوئد

حکیم الهی، نماینده محترم مقام معظم رهبری در شمال اروپا گفت: در سوئد کتب دینی شیعی بسیار کم است و با توجه به نگاه مثبت دولت سوئد نسبت به شیعیان و اهل بیت نیاز فراوانی به منابع دینی داریم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دارالحدیث صبح روز گذشته (یکشنبه۲۰/۱۰/۹۴) اداره امور بین الملل موسسه دارالحدیث میزبان نماینده محترم مقام معظم رهبری در شمال اروپا، حجت الاسلام والمسلمین حکیم الهی بود.

حجت الاسلام والمسلمین آقای حکیم الهی با توجه به حضور طولانی مدت خود در این نقطه از جهان گفت: در سوئد کتب دینی شیعی بسیار کم است و با توجه به نگاه مثبت دولت سوئد که در سال های اخیر نسبت به شیعیان و اهل بیت علیهم السلام ایجاده شده، نیاز فراوانی به منابع دینی وجود دارد.

نماینده رهبری در شمال اروپا  با اشاره به تجربه فعالیت خود در اندونزی گفت: برخلاف کشور اندونزی در اروپا هزینه ترجمه و چاپ بسیار بالاست تا جایی که کتاب های درسی نیز بایستی طوری توسط دانش آموزان نگه داری شود که برای سال های بعد هم قابل استفاده باشد.

مدیرمرکز اسلامی امام علی علیه السلام با اشاره به سرانه  بسیار بالای مطالعه در اروپا به خصوص کشور سوئد خاطر نشان کرد: آثاری که در فضای گفتگوی بین دینی نگاشته شده از مقبولیت قابل توجهی برخوردار خواهد بود.

در خلال این دیدار حجت الاسلام و المسلمین مطهری مدیر امور بین الملل موسسه دارالحدیث گفت: موسسه علمی فرهنگی دارالحدیث آماده همکاری با مرکز اسلامی امام علی علیه السلام می باشد و  در امر تامین منابع دینی به ایشان قول همکاری مساعد داد.

لازم به ذکر است که در این دیدار، طرفین در موضوعاتی از قبیل ترجمه قرآن، چاپ و شرکت در نمایشگاه های بین المللی کتاب توافقاتی جهت همکاری انجام دادند.

خبرگزاری فارس :
خبرگزاری ایکنا :
خبرگزاری ایرنا :