تاريخ : شنبه 1394/10/26
کد خبر: 48376

نهج‌البلاغه با ترجمه‌ موسوی‌ گرمارودی منتشر شد

تازه‌ترین ترجمه‌ فارسی نهج‌البلاغه به قلم سید علی موسوی‌ گرمارودی توسط انتشارات قدیانی به چاپ رسید و توزیع سراسری آن آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری فارس، این ترجمه از کتاب شریف نهج‌البلاغه حدود سال ۱۳۸۷ به آقای سیدعلی موسوی‌ گرمارودی سپرده شد. ایشان پس از گذشت ۶ سال تلاش پیگیر، با قلم و سبک ادبی فاخر خود به ترجمه‌ی کامل این اثر گرانقدر نایل آمدند.

نهج‌البلاغه بعد از قرآن کریم از متقن‌ترین آثار تاریخ اسلام به‌شمار می‌آید، که در طول تاریخ مورد تفحس، تصحیح، تفسیر و ترجمه‌ی عالمان و دانشمندان بسیاری بوده است. تواتر در نسخ و عدم تحریف این اثر شریف از دیگر ویژگی‌های بارز آن است.

پیش از این، ترجمه‌ فاخر قرآن کریم به قلم سیدعلی موسوی‌گرمارودی که از سوی انتشارات قدیانی (در سال ۱۳۸۳ چاپ و منتشر شد) عنوان کتاب سال جمهوری اسلامی را در بخش ترجمه از آن خود کرد.

ویراستاری «سید حسین صدرالحفاظ» از متن عربی این اثر با توجه به عرب زبان بودن ایشان و همچنین مطالعات ایشان در باب نهج‌البلاغه باعث شده است که این اثر بارها از منظر یک ادیب عرب زبان و آشنا به نهج‌البلاغه مورد ویرایش قرار بگیرد.

انتشارات قدیانی در صفحه‌آرایی این اثر، نظر به پر حجم بودن ترجمه‌ی بعضی بخش‌ها و زیرنویس‌های متعدد، با تلاش‌ کارشناسان خود از الگویی جدید پیروی کرده است.

کتاب نهج‌البلاغه ترجمه‌ی سید‌علی موسوی گرمارودی در ۱۳۲۸ صفحه در اولین نوبت چاپ، قطع وزیری همراه با جلد و کاور نفیس، به تیراژ ۲۲۰۰ نسخه و به قیمت ۷۵۰۰۰ تومان، توسط انتشارات قدیانی منتشر و تقدیم به دوستداران کلام ارجمند امیرمومنان حضرت علی(ع) شد.

خبرگزاری فارس :
خبرگزاری ایکنا :
خبرگزاری ایرنا :