تاريخ : چهارشنبه 1394/11/28
کد خبر: 49286
تقویت کشور در ایمان، اقتصاد، علم و دستگاه‌های مدیریتی

تقویت کشور در ایمان، اقتصاد، علم و دستگاه‌های مدیریتی

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار دیدار مردم آذربایجان شرقی: راه‌حل مشکلات کشور عبارت است از بیداری مردم، حفظ انگیزه‌های ایمانی در جامعه، به‌کارگرفتن جوانان پرانگیزه و مؤمن و تقویت درونی کشور در ایمان، اقتصاد، علم و دستگاه‌های مدیریتی.

رهبر انقلاب اسلامی در این دیدار که در آستانه‌ی سالروز قیام مردم تبریز در ۲۹ بهمن سال ۱۳۵۶ برگزار شد، ضمن تجلیل از ایمان عمیق، بیداری، نشاط و ایستادگی مردم آذربایجان در مقاطع مهم و سرنوشت‌ساز تاریخ کشور به‌ویژه در دوران انقلاب اسلامی، بر لزوم زنده نگه داشتن روزهای تاریخی انقلاب تأکید کردند.

»» گزیده بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار پرشور هزاران نفر از قشرهای مختلف مردم آذربایجان شرقی:

تأکید بر انتخابات ۷ اسفند، مظهر بیداری ملت و دفاع از نظام و استقلال و عزت ملی
مردم با حضور همه‌جانبه و آگاهانه و همراه با بصیرت و دانایی در انتخابات، درست عکس خواست دشمن عمل کنند.
لزوم زنده نگه داشتن روزهای تاریخی انقلاب
براساس گزارش‌های مستند از مراکز معتبر، حضور مردم در حماسه‌ی راه‌پیمایی ۲۲ بهمن امسال در سراسر کشور، نسبت به سال گذشته، به میزان قابل توجهی افزایش داشته است.
تشکر صمیمانه از حضور پرشکوه مردم در راه‌پیمایی ۲۲ بهمن
این افزایش حضور نشان‌دهنده‌ی آن است که به‌رغم تلاش گسترده و پرحجم جبهه‌ی استکبار برای به فراموشی سپرده شدن و یا کم‌رنگ شدن انقلاب در ذهن مردم، اما اندک خللی در عزم راسخ ملت به وجود نیامده است.
انتخابات ۷ اسفند
دشمن با یک برنامه‌ریزی خاص برای انتخابات، به دنبال تحقق توطئه‌ی طراحی‌شده‌ی خود است؛ بنابراین باید ملت ایران به‌عنوان صاحبان اصلی کشور از برخی حقایق مطلع شوند تا این نیات پلید محقق نشود.
پیروزی انقلاب و کوتاه شدن دست آمریکا و رژیم صهیونیستی از ایران، بزرگ‌ترین تحقیر برای آنها بود
از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی طراحی بیگانگان، جلوگیری از برگزاری انتخابات در ایران بود که تلاش‌هایی را هم انجام دادند اما چون مأیوس شدند، در سال‌های اخیر، تمرکز خود را بر زیرسؤال بردن انتخابات قرار داده و می‌خواهند در انتخابات اعمال نفوذ کنند.
طراحی آنها برای انتخابات ۷ اسفند، از تخریب شورای نگهبان و زیرسؤال بردن تصمیم‌های آن آغاز شده است و این شورا یکی از چند مرکز اساسی در نظام اسلامی است که آمریکایی‌ها از ابتدای پیروزی انقلاب، به‌شدت با آن مخالف بودند.
نتیجه‌ی زیرسؤال بردن تصمیم‌های شورای نگهبان، القای غیرقانونی بودن انتخابات است
هنگامی که غیرقانونی بودن انتخابات القاء شود، بنابراین مجلس شورای اسلامی برآمده از این انتخابات و مصوبات آن غیرقانونی خواهد بود.
هدف این طراحی زیرکانه، قرار دادن کشور در خلأ قانون و مجلس، در چهار سال آینده است که افکار عمومی باید متوجه این موضوع باشند.
افرادی که در داخل، با تخریب شورای نگهبان، با دشمن هم‌صدایی می‌کنند
بیشتر این افراد متوجه صحبت‌های خود نیستند و نمی‌توان آنها را متهم به خیانت کرد، اما آنها باید متوجه شوند که نتیجه‌ی این هم‌صدایی، تکمیل کردن نقشه‌ی خطرناک دشمن است.
یکی از اهداف جبهه‌ی استکبار، از زیرسؤال بردن انتخابات، محروم کردن ملت‌های مسلمان دنیا از پدیده‌ی بی‌نظیر، بدیع و جذاب «مردم‌سالاری دینی» است
جایگاه بسیار مهم مجلس شورای اسلامی
مجلس با تصویب قوانین، ریل‌گذار حرکت دولت و دستگاه اجرایی است؛ بنابراین انتخاب نمایندگان براساس بصیرت و آگاهی، در نحوه‌ی ریل‌گذاری حرکت کشور و جهت‌گیری آن بسیار تأثیرگذار است.
اگر مجلس به‌دنبال رفاه مردم، عدالت اجتماعی، گشایش اقتصادی، پیشرفت علم و فناوری و استقلال و عزت ملی باشد، ریل‌گذاری آن در جهت این هدف‌ها خواهد بود اما اگر مجلس مرعوب غرب و آمریکا، و به‌دنبال حاکمیت جریان اشرافی‌گری باشد، ریل‌گذاری او در این جهت خواهد بود و کشور را به مسیر بدبختی هدایت خواهد کرد.
کلام امام رحمه‌الله که مجلس را در رأس امور می‌دانستند
این در رأس امور بودن به معنای سلسله‌مراتب اجرایی نیست بلکه تأکید بر اهمیت جایگاه مجلس از لحاظ تعیین مسیر و جهت‌گیری حرکت کشور است.
اهمیت اساسی و بنیادین مجلس خبرگان در نظام اسلامی
اهمیت جایگاه مجلس خبرگان از این جهت است که در تعیین رهبری به‌عنوان تصمیم‌گیر و سیاست‌گذار اصلی کشور، نقش دارد؛ بنابراین انتخاب نمایندگان این مجلس، موضوع بسیار مهمی است.
اگر نمایندگان مجلس خبرگان دلبسته‌ی به انقلاب، دلباخته‌ی به ملت، آگاه از توطئه‌های دشمن و مقاوم در مقابل این توطئه‌ها باشند، در زمان مقتضی، تصمیم‌گیری آنان به یک گونه خواهد بود ولی اگر نمایندگان خبرگان غیر از این باشند، به گونه‌ی دیگری عمل خواهند کرد.
تمرکز دستگاه‌های تبلیغاتی جبهه‌ی استکبار بر مجلس خبرگان
علت تأکید مکرر بر لزوم بصیرت و آگاهی و دانایی مردم در انتخابات، همین موضوع است تا بر خلاف خواسته‌ی دشمن عمل شود.
حضور همه‌جانبه در انتخابات و دفاع از نظام اسلامی و استقلال و عزت ملی
لزوم هوشیاری در برابر جبهه‌ی بی‌پروا و خطرناکِ مقابل ملت ایران که تحت نفوذ و سلطه‌ی شبکه‌ی صهیونیستی قرار دارد
سیاست‌های آمریکا و بسیاری از دولت‌های اروپایی، تحت سلطه‌ی این شبکه است و عملکرد آمریکایی‌ها در قضیه‌ی هسته‌ای نیز باید در این چارچوب ارزیابی شود.
بعد از جریان طولانی مذاکرات و سپس توافق هسته‌ای، بار دیگر، یک مسئول آمریکایی در روزهای اخیر گفته است، کاری می‌کنیم که سرمایه‌داران دنیا جرئت حضور در ایران را نداشته باشند!
یکی از اهداف کسانی که در دو سال اخیر به‌دنبال مذاکرات هسته‌ای بودند و انصافاً نیز زحمت کشیدند، گشایش اقتصادی از طریق سرمایه‌گذاری خارجی بود اما آمریکایی‌ها اکنون جلوی همین موضوع را هم می‌خواهند بگیرند.
اینکه بارها گفته شد که آمریکایی‌ها غیرقابل اعتمادند، معنایش همین است.
اعتراض سیاستمداران آمریکایی به شعار «مرگ بر آمریکا» در راه‌پیمایی‌ها
وقتی شما این‌گونه عمل می‌کنید و گذشته و امروز شما حاکی از دشمنی بدون پرده‌پوشی است، انتظار دارید ملت ایران چه پاسخی به شما بدهند؟
البته آنها در دیدارهای خصوصی لبخند می‌زنند، دست می‌دهند و سخنان خوش می‌گویند که این‌گونه رفتارها مربوط به دیدارهای دیپلماسی و خصوصی است و تأثیری در واقعیت ندارد.
واقعیت آن است که بعد از مذاکرات طولانی و بستن قرارداد و تمام شدن قضایا، حالا می‌گویند نمی‌گذاریم و صراحتاً تهدید به تحریم جدید می‌کنند.
این، واقعیتِ آمریکا است و در مقابل این دشمن، نمی‌توان چشم خود را بست و حمل بر صحت کرد.
ملت عزیز ایران، طرف مقابل شما یک‌چنین عنصری است، بنابراین باید بیدار و هوشیار باشید.
راه‌حل مشکلات کشور عبارت است از بیداری مردم، حفظ انگیزه‌های ایمانی در جامعه، به‌کارگرفتن جوانان پرانگیزه و مؤمن و تقویت درونی کشور در ایمان، اقتصاد، علم و دستگاه‌های مدیریتی.
لزوم حفظ اتحاد و یکپارچگی و یک‌صدایی مردم در دفاع از انقلاب و اصول و آرمان‌های آن
مسئولان که علاقه‌مند به سرنوشت کشور هستند نیز باید کارها را برای رضایت خدا و برای مردم انجام دهند و به نیروها و توان داخلی اعتماد کنند.
اقتصاد مقاومتی به معنای حصار کشیدن به دور کشور نیست
اقتصاد مقاومتی، درون‌زا و برون‌گرا است یعنی اگر اقتصاد ملی از درون نجوشد، به جایی نخواهد رسید.
ایشان تعامل اقتصادی با کشورهای دنیا را خوب خواندند و خاطرنشان کردند:
البته این تعامل باید هوشمندانه و نتیجه‌ی آن درون‌زایی اقتصاد باشد و رسیدن به این هدف هم جز با ایستادگی مردم و حرکت آگاهانه‌ی مسئولان میسر نیست.
به فضل الهی جوانان کشور، روزی را خواهند دید که آمریکا و حتی بزرگ‌تر از آمریکا نیز توانایی انجام هیچ غلطی را در مقابل ملت ایران نخواهند داشت.

منبع :khamenei.ir
خبرگزاری فارس :
خبرگزاری ایکنا :
خبرگزاری ایرنا :