مطالعه کتاب خرید کتاب
عنوان کتاب : فاطمه(س) در آینه کتاب
زمان پدیدآورنده: معاصر
محل نشر : قم
ناشر : دلیل ما
نوبت چاپ : چهارم
تاریخ انتشار : 1380ش
تعداد جلد : 1
تعداد صفحه : 870
قطع : وزیری
زبان : فارسی
جستجو در Lib.ir

فاطمه(س) در آینه کتاب

۲۰۲۲ کتاب مستقل در باره حضرت زهرا(ع) به ۲۷ زبان

این اثر یک دوره کتابشناسی آثار و تالیفات چاپی و خطی مربوط به حضرت زهراست که با هدف معرفی آنها به محققان و عموم علاقه مندان به فاطمه(ع) گردآوری شده است.

در این اثر، ۲۰۲۲ کتاب مستقل به زبان های ترکی، اردو، عربی، تاجیکی، کردی، انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، روسی اسپانیایی، ایتالیایی، پرتقالی، بوسنیایی، آلبانیایی، سندی، چینی، مالاوی، گجراتی، تایلندی، تامیلی، بنگالی، سواحلی، هوسایی و سومالیایی معرفی شده که هر کدام از زوایا و ابعاد مختلف، زندگی حضرت زهرا(س) را بررسی کرده اند.

در معرفی هر کتاب، این مطالب به ترتیب آمده است: شماره مسلسل؛ نام دقیق و کامل کتاب؛ زبان کتاب چاپی یا خطی بودن آن نام مؤلف و تاریخ وفات او؛ نام مترجم یا محقق؛ نوبت چاپ؛ نام ناشر؛ محل چاپ؛ سال چاپ: قطع کتاب؛ تعداد صفحات؛ مدرکی که معرفی کتاب از آن استخراج شده است؛ معرفی توصیفی محتوای کتاب.

نویسنده، کتاب هایی را که در کشورهای مختلف در باره حضرت زهرا چاپ شده، به ترتیب ذکر نام کشورها و آمار کتاب ها ذکر کرده است. ایران با ۸۵۶ عنوان بیشترین و امریکا با یک عنوان کمترین کتاب ها را دارند.

۶۲۳ کتاب خطی در این کتاب شناسی معرفی شده اند، نیز آمار نویسندگان شیعه، زیدی، اهل سنت و مسیحی ذکر شده است. تعداد کتاب های چاپ شده در قرن های گوناگون و موضوع بندی کتاب ها و کتاب های بریل نیز، معرفی شده اند. کتاب نامه و سیاهه نگاری زبان های گوناگون در پایان کتاب آمده است.