تاريخ : پنج شنبه 1394/12/13
کد خبر: 49715
موسسه دارالحدیث در راستای نشر احادیث در جامعه اسلامی فعالیت می‌کند

موسسه دارالحدیث در راستای نشر احادیث در جامعه اسلامی فعالیت می‌کند

قائم مقام پژوهشگاه قرآن و حدیث با اشاره به اقدامات صورت گرفته توسط موسسه دارالحدیث در راستای نشر احادیث در جامعه گفت: باید اهتمام داشته باشیم که احادیث در جهان اسلام منتشر شود و مورد استفاده همگان قرار بگیرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم،حجت الاسلام رضا برنجکارظهر امروز در مراسم بیستمین سالگرد تأسیس موسسه علمی فرهنگی دارالحدیث که در سالن همایش‌های موسسه دارالحدیث برگزار شد، اظهار داشت: تاکنون ۱۶۶ عنوان کتاب در پژوهشگاه‌های موسسه دارالحدیث منتشر شده است که از این تعداد ۳۰ عنوان کتاب در جشنواره‌ها و مراسم‌ها برگزیده شدند.

قائم مقام پژوهشگاه قرآن و حدیث با بیان اینکه نخستین فعالیت موسسه دارالحدیث در زمینه پژوهش بود، افزود: در سال ۶۶ به صورت غیر رسمی فعالیت‌های علمی و دینی موسسه آغاز شد و به صورت رسمی نیز در سال ۷۴ فعالیت این موسسه آغاز شد.

برنجکار با بیان اینکه کار اصلی پژوهشگاه قرآن و حدیث پس از جمع آوری احادیث تفقه در حدیث است، گفت: بر اساس آموزه‌های دینی علوم اسلامی باید بر محور احادیث باشد و نظریه پردازی در این علوم باید بر اساس وحی که مبتنی بر احادیث است انجام شود، علم تفسیر قرآن بیگانه با احادیث نیست چون اهل بیت (ع) نقش مهمی را در احادیث و ترویج آن ایفا کردند.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته توسط موسسه دارالحدیث در راستای نشر احادیث در جامعه گفت: در زمینه تولید علم اسلامی احادیث نقش مهمی دارند که موسسه دارالحدیث تلاش می‌کند که به محتوای احادیث توجه ویژه ای داشته باشد، باید اهتمام داشته باشیم که احادیث در جهان اسلام منتشر شود و مورد استفاده همگان قرار بگیرد.

خبرگزاری فارس :
خبرگزاری ایکنا :
خبرگزاری ایرنا :