مطالعه کتاب خرید کتاب دانلود کتاب
عنوان کتاب : الهجوم علی بیت فاطمة(ع)
پديدآورنده : مهدی عبد الزهرا
محل نشر : بیروت
ناشر : دار الزهرا(س)
تعداد جلد : 1
تعداد صفحه : 526
قطع : وزیری
زبان : عربی
جستجو در Lib.ir

الهجوم علی بیت فاطمة(ع)

گزارش و بازگویی داستان غم انگیز هجوم اهانت آمیز به خانه زهرای مرضیه، تنها یادگار پیامبر اسلام(س) و تهدید وی به ضرب و شتم و نیز شرح مظلومیت او و شوی مظلومش

گزارش و بازگویی داستان غم انگیز هجوم اهانت آمیز به خانه زهرای مرضیه، تنها یادگار پیامبر اسلام(س) و تهدید وی به ضرب و شتم و نیز شرح مظلومیت او و شوی مظلومش، موضوع این پژوهش است.

پاسخ به اینکه وقوع چنین حادثه ای به چه شکلی بوده و زمینه ها و عوامل آن چگونه بوده است و از طرفی کارگزاران آن چه کسانی بوده اند و از سوی چه کسانی گزارش شده است، از دغدغه های اصلی نویسنده این اثر است.

وی، با قلمی عاطفی و با بهره گیری گسترده از منابع متعدد شیعه و سنی، به تفصیل به این جریان پرداخته و با گزارش مستند از دیدگاه های صدها تن از عالمان اهل سنت و شیعه به اثبات تاریخی آن می پردازد و چگونگی زمینه ها و کارگزاران آن را معرفی می کند. حکایت تفصیلی این داستان و گزارش های مربوط به آن را می توان از سرفصل های ششگانه کتاب به دست آورد.

سر فصل های کتاب عبارت اند از: پرهیز و خبردادن وحی قرآنی (شامل احادیث و اخباری از پیامبر در مظلومیت اهل بیت و حوادث پس از ایشان)، بازگشت به جاهلیت و گذشتگان، تفصیل جریان هجوم به خانه فاطمه، احادیث و اخبار و دیدگاه های فریقین در باره این موضوع، که نیمی از حجم کتاب را به خود اختصاص داده و شامل نقل قول صدها عالم شیعی و سنی در باره هجوم به خانه ام ابیهاست.

تظلم خواهی و نصرت طلبی اهل بیت در باره این موضوع پرسش ها و پاسخ ها (شامل پرسش هایی در زمینه چگونگی و زمان ماجرای هجوم و علت سکوت مظلومانه امام علی(ع) و عدم دفاع وی از حضرت زهر است).