تاريخ : دوشنبه 1394/12/24
کد خبر: 49926
آیت‌الله ری‌شهری: «خاطرات آموزنده» را برای مطالعه پیشنهاد می‌کنم

آیت‌الله ری‌شهری: «خاطرات آموزنده» را برای مطالعه پیشنهاد می‌کنم

آیت‌الله محمدی ری شهری می‌گوید: به زودی دو کتابم با نام‌های «شناخت‌نامه حدیث» و «پرتوی از تفسیر اهل بیت(ع)» منتشر می‌شود. وی کتاب «خاطرات آموزنده» را برای مطالعه کردن و هدیه دادن در ایام نوروز پیشنهاد کرد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، معاونت فرهنگي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي به منظور رونق بخشيدن به بازار كتاب و ترويج كتابخواني، همزمان با آغاز سال نو تسهيلاتي را در قالب يارانه خرید كتاب از طريق كتابفروشي‌هاي سراسر كشور، مستقیماً به خریداران کتاب پرداخت می‌کند.

در اين طرح، كتابفروشي‌هایی كه شرايط لازم را  دارا باشند، پس از ثبت نام در سایت موسسه خانه کتاب مي‌توانند كتاب‌هاي خود را که با شرايط تعيين شده در اين طرح مطابقت داشته باشند با ۲۰ درصد تخفيف به خريداران بفروشند. موسسه خانه كتاب به نمايندگي از طرف معاونت امور فرهنگي مبلغ تخفيف را به كتابفروشان پرداخت خواهد كرد. به این دلیل با آیت‌الله محمد محمدی نیک (ری شهری)، تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم (ع) و عضو مجلس خبرگان رهبری گفت‌وگو کرده‌ایم و دیدگاه‌هایش را درباره کتاب پیشنهادی‌اش برای نوروز جویا شده‌ایم.

آیت‌الله ری شهری در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) از انتشار کتاب «شناخت‌نامه حدیث» خبر داد و اظهار کرد: به زودی در سال ۹۵ کتاب «شناخت‌نامه حدیث» در سه جلد منتشر خواهد شد. همچنین اثر دیگری با عنوان «پرتوی از تفسیر اهل بیت(ع)» نیز در دو جلد از سوی موسسه علمی پژوهشی دارالحدیث منتشر می‌شود.

وی خواندن کتاب‌هایی که خاطرات آموزنده داشته باشد، برای مطالعه و هدیه دادن در ایام نوروز توصیه کرد و گفت: چون ایام عید زمان فراعت ماست و طبیعی است که مخاطب حوصله مطالعه کتاب‌های علمی را ندارد بنابراین خواندن کتاب‌های خاطرات را برای این ایام پیشنهاد می‌کنم.

آیت‌الله ری شهری با اشاره به کتاب «خاطرات آموزنده» از تالیفات خود یادآور شد: مخاطبان می‌توانند این کتاب را مطالعه کنند و به دیگران هدیه بدهند.

این کتاب تجربه‌هایی از حوادث مختلف زندگی است که می‌تواند برای دیگران، مفید و سازنده باشد. ری شهری در بخشی از مقدمه این کتاب می‌گوید: «افزون بر خاطره‌هایی که تجربه شخصی این‌جانب محسوب می‌شود، دیگران نیز، ‌مکرر، خاطراتی را برای من نقل کرده‌اند که بسیاری از آن‌ها مفید و آموزنده است. در میان این دسته خاطرات، آنچه به گونه‌ای با مسائل اعتقادی و اخلاقی مرتبط می‌شد، از آموزندگی بیشتری برخوردار بود، و بدین دلیل،‌ از گوینده آن تقاضا می‌کردم تا خاطره خود را به صورت مکتوب در اختیارم قرار دهد. گاهی هم گفته او ضبط می‌شد و پس از پیاده شدن و ویراستاری در اختیارم قرار می‌گرفت، ‌و گاه شخصاً خلاصه شنیده‌ها را یادداشت می‌کردم. مجموعه‌ای که هم اکنون با نام «خاطرات آموزنده» منتشر شده، بیشتر به این دسته از خاطره‌ها اختصاص دارد.»

کتاب «خاطرات آموزنده» را انتشارات دارالحدیث در اختیار علاقه‌مندان قرار داده است.

خبرگزاری فارس :
خبرگزاری ایکنا :
خبرگزاری ایرنا :