تاريخ : دوشنبه 1395/1/30
کد خبر: 50324

کتاب «نبوت در قرآن» منتشر شد

کتاب «نبوت در قرآن» از مجموعه کتب اندیشه ولایت که به تبیین مباحث نبوت در قرآن پرداخته منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری فارس، کتاب «نبوت در قرآن» که از مجموعه کتب اندیشه ولایت گزیده بخش سوم و خلاصه برگزیده کتاب «طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن» که به تبیین مباحث عمیق رهبر معظم انقلاب پیرامون تذکرات و مباحث نبوت در قرآن بر اساس روشی نو پرداخته منتشر شد.

این کتاب به همت سازمان بسیج حقوق دانان و با همکاری دفتر اعزام مبلغ دانشگاه امام صادق(ع) مدون شده و با هدف کاهش حجم و افزایش جذابیت ظاهری محتوای جلسات سخنرانی رهبر انقلاب در ۱۹۴ صفحه و هشت بخش شامل: فلسفه نبوت، بعثت در نبوت، رستاخیز اجتماعی نبوت، هدف های نبوت، نخستین نغمه‌های دعوت، گروه‌های معارض، فرجام نبوت، تعهد ایمان به نبوت؛ به چاپ رسیده است.

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم: «اولین مطلبی که ما درباره نبوت بحث می‌کنیم، فلسفه نبوت است. چرا باید پیامبری باشد؟ چرا باید کسی از جانب پروردگار کمر به هدایت انسان ببندد؟ مگر خود انسان نمی‌تواند؟ مگر دانش بشری و اندیشه انسانی کافی نیست؟ پیغمبر چرا؟ پیام آوری میان غیبت و شهود چرا؟ این‌ها مسائلی هستند که ما بایستی بدانیم. اگر ندانستیم فلسفه نبوت را، بقیه بحث‌هایی که درباره نبوت هست، یک سلسله بحث‌های تقریبا پا درهوا خواهد بود. پس اول باید بدانیم که نبوت برای چه؟ فلسفه نبوت در یک کلمه است که حواس انسان، غرایز انسان و خرد انسان، برای راهبری و دستگیری انسان کمند.»

گفتنی است علاقه‌مندان می‌توانند جهت خریداری این محصول با شماره ۸۸۳۴۱۷۶۱ روابط عمومی سازمان بسیج حقوق دانان تماس حاصل کنند.

خبرگزاری فارس :
خبرگزاری ایکنا :
خبرگزاری ایرنا :