تاريخ : دوشنبه 1395/2/20
کد خبر: 50786

انتشار دو کتاب « تفسیر امامیه در پژوهش‌های غربی» و « قرآن‌شناسی امامیه در پژوهش‌های غربی»

کتاب‌های « تفسیر امامیه در پژوهش‌های غربی» و « قرآن‌شناسی امامیه در پژوهش‌های غربی» به همت پژوهشگاه قرآن و حدیث و توسط انتشارات دارالحدیث منتشر شدند.

روابط عمومی مؤسسه علمی ـ فرهنگی دارالحدیث ـ کتاب تفسیر امامیه در پژوهش‌های غربی متشکل از ترجمۀ ۱۴ مقالۀ برگزیدۀ غربی به زبان‌های انگلیسی و فرانسوی است که در میان آنها مقالاتی از مئیر برـ اشر، اندرو ریپین، تاد لاوسن، رابرت گلیو و... دربارۀ جنبه‌های مختلف تفسیر امامیه یافت می‌شود. قدیمی‌ترین مقالۀ این مجموعه مربوط به سال ۱۹۹۰ و جدیدترین آنها مربوط به سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ هستند. تاریخ‌گذاری برخی احادیث تفسیری، بررسی تفاسیر منسوب به امامان شیعه، تجزیه و تحلیل فنون تفسیری در تفاسیر امامیه، و تطور نظریات تفسیری مفسران امامیه دربارۀ برخی آیات خاص، از جمله موضوعاتی هستند که مقالات این کتاب بدانها می‌پردازند.

این کتاب در ۴۱۶ صفحه و با قیمت ۱۸۰۰۰ تومان به تازگی از سوی انتشارات دارالحدیث روانه بازار نشر شده است.

کتاب قرآن‌شناسی امامیه در پژوهش‌های غربی نیز مجموعۀ ۱۰ مقالۀ برگزیده از محققان سرشناس غربی، از جمله آرتر جفری، اتان کلبرگ، مئیر برـ اشر و... دربارۀ رویکرد امامیه به قرآن است که از اوایل قرن بیستم تا کنون به یکی از زبان‌های انگلیسی، فرانسوی، آلمانی یا عبری منتشر شده‌اند.

جایگاه قرآن در مقایسه با جایگاه امام، تحریف، قرائات و مصاحف، موضوعات مورد بررسی در مقالات این کتاب هستند.

چاپ اول این کتاب در ۳۱۱ صفحه و با قیمت ۱۳۵۰۰ تومان منتشر شد.

علاقه‌مندان برای تهیه این کتاب‌ها و دیگر آثار مؤسسه علمی ـ فرهنگی دارالحدیث، می‌توانند به غرفه دارالحدیث در بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران (سالن ۲، راهروی ۷، غرفۀ ۲۸) مراجعه کنند.

خبرگزاری فارس :
خبرگزاری ایکنا :
خبرگزاری ایرنا :