تاريخ : سه شنبه 1395/2/28
کد خبر: 51139
کتاب «زندگی و بندگی» در ماه رمضان منتشر می‌شود

کتاب «زندگی و بندگی» در ماه رمضان منتشر می‌شود

مدیرعامل انتشارات دارالحدیث از رونمایی چند اثر عمومی و ترویجی و نیز چندین کتاب کودک توسط این انتشارات در آستانه ماه مبارک رمضان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس،حجت‌الاسلام محمدتقی سبحانی‌نیامعاون فرهنگی و هنری مؤسسه دارالحدیث ماه­‌های مبارک رجب، شعبان و رمضان را فرصتی طلایی برای تجدید قوای معنوی و ماه‌­های کامیابی معنوی توصیف کرد و اظهار داشت: در سالهای قبل توفیق انتشار چند اثر شاخص در موضوعاتی که به ماه مبارک رمضان ارتباط مستقیم دارد منتشر کرده ایم.

وی درباره برخی از مهمترین آثار منتشر شده در این موضوع اظهار داشت:
کتاب «ماه خدا» کتابی تفصیلی در موضوع ماه مبارک رمضان است که دانستنی های مربوط به ماه ضیافت و میهمانی الهی را به مخاطب به تفصیل انتقال می دهد. کتاب «مراقبات ماه رمضان» گزیده‌ای از کتاب ماه خداست. کتابی که اهمّ دانستنی ها را با اختصار برای مخاطبان و علاقمندان به رشته تحریر درآورده است.

معاون فرهنگی و هنری دارالحدیث در ادامه گفت:
کتاب دیگری که در باره این ماه بزرگ تولید و منتشر شده است کتابی با عنوان «از رمضان بیشتر بدانیم» است. این کتاب یکی از مجموعه کتابهای«بیشتر بدانیم» است که در آینده نزدیک در یک بسته به بازار عرضه خواهد شد. مجموعه کتابهای «بیشتر بدانیم» چند موضوع شاخص و مهم دینی را مورد توجه قرار داده و پرسش های مورد ابتلای مردم را به بیانی علمی اما ساده و روان پاسخ می گوید. تا کنون دو کتاب ازاین مجموعه منتشر شده است. کتاب اول با عنوان «از رمضان بیشتر بدانیم» چهل پرسش پُر ابتلا در باره ماه مبارک رمضان را با تکیه به کتاب ماه خدا پاسخ گفته است.

دومین کتاب از این مجموعه ، کتاب «از قرآن بیشتر بدانیم» است که به این ماه شریف نیز ارتباط وثیقی دارد. این کتاب بر اساس کتاب شناختنامه قرآن تولید شده و ۱۱۴ سؤال قرآنی را پاسخ گفته است.

سبحانی نیا اضافه کرد: کتابهای دیگری که به ماه ضیافت آسمانی ارتباط دارد کتابهای قرآنی است. «شناختنامه قرآن» و «گزیده شناختنامه قرآن» دو کتابی است که به نظر من هر مسلمانی باید دست کم یکی از این دو کتاب را در خانه خود داشته و از مطالب آن آگاه باشد. همچنین کتابهای قرآنی « قرآن کتاب اخلاق»، «روابط اجتماعی از نگاه قرآن» و «انسان در تراز قرآن» سه اثری است که قرآن کریم را منبع خود برای بررسی سه موضوع طرح شده در عناوین این آثار قرار داده و آثاری ارزنده و قابل استفاده برای عموم مخاطبان را رقم زده است.

سبحانی‌نیا تصریح کرد انتشارات دارالحدیث برای مخاطبان  ارجمند خود در ماه شریف رمضان آثار متعدد و متنوعی را منتشر کرده و امیدوار است توانسته باشد پیرامون بزرگترین و بافضیلت‌ترین ماه سال تحفه‌های ارزنده‌ای را به جامعه ارائه کرده باشد.

وی همچنین اشاره کرد برخی از این کتب برای برگزاری مسابقات فرهنگی بسیار مناسب است و سازمان‌ها و ادارات می توانند برای کادر اداری و کارکنان خود در ماه مبارک رمضان از محتوای این کتابها مسابقه برگزار کرده و دانش افزایی ا در دستور کار خود قرار دهند.

معاونت فرهنگی و هنری دارالحدیث در پایان گفت: امید واریم طبق برنامه ریزی انجام شده بتوانیم در ماه شریف رمضان تعدادی از آثار عمومی تولید شده در معاونت فرهنگی و هنری دارالحدیث را رونمایی کنیم. برخی از این آثار عبارت خواهد بود از کتابی ارزشمند و شاخص در موضوع اخلاق و سبک زندگی با عنوان «زندگی و بندگی» تألیف رضا بابایی، کتاب «از نماز بیشتر بدانیم» یکی دیگر از مجموعه کتابهای «بیشتر بدانیم» و حدود ۲۰ کتاب دیگر برای مخاطب کودک و نوجوان.

خبرگزاری فارس :
خبرگزاری ایکنا :
خبرگزاری ایرنا :