تاريخ : پنج شنبه 1388/10/10
کد خبر: 5275
دانشنامه امام سجاد(ع) بر روی اينترنت قرار گرفت

دانشنامه امام سجاد(ع) بر روی اينترنت قرار گرفت

در آستانه سالروز شهادت تنها سفير بازمانده از مردان واقعه كربلا؛ حضرت امام زين العابدين(ع) دانشنامه آن امام بزرگوار به همت محققان پايگاه حوزه نت بر روی شبكه جهانی اينترنت قرار گرفت.

به گزارش راوي، به نقل از پايگاه اطلاع رسانی حوزه، اين دانشنامه حاوی بيش از ۹۰ مطلب شامل؛ گزيده كتاب، مقاله، چكيده پايان نامه، پرسش و پاسخ در قالب ۱۲ نمايه اصلی از هم اكنون در اختيار شيفتگان و علاقمندان خاندان عصمت و طهارت(ع) قرار گرفته است.
امام در حوادث كربلا، دوران امامت، ياران امام(ع)، فضائل امام(ع)، آموزه های اخلاقی و رفتاری امام(ع)، سخنان و آثار علمی امام(ع)، امام در آيينه شعر و ادب، امام از ديدگاه انديشمندان، امام و معرفی كتب، پرسش و پاسخ پيرامون امام(ع) و ويژه نامه های مربوط به ايشان از جمله نمايه های اصلی اين دانشنامه مذهبی است.
لازم به ذكر است، حوادث كربلا، حضرت زين العابدين عليه السلام تداوم بخش عزت و افتخار حسينی، امام سجاد(ع) از كربلا تا شهادت، تلاش تبليغاتی اهل بيت امام حسين(ع)، خطبه زين العابدين(ع) در كوفه، خطبه امام در شام، امام و قيام های بعد از عاشورا بخشی مقالات اين دانشنامه گرانسنگ است.
آنچه در ابتدای اين دانشنامه می خوانيم عبارت است از: حضرت علی بن الحسين(ع)، امام سجاد عليه السلام در روز ۵ شعبان يا ۱۵ جمادی الاولی سال ۳۸ هجری قمری در مدينه ديده به جهان گشود و در ۱۲ يا ۱۸ و بنابر مشهور در ۲۵ محرم سال ۹۵ هـ.ق در سن حدود ۵۶ سالگی مسموم شده و به شهادت رسيد، آن حضرت در واقعه كربلا ۲۳ سال داشت، مرقد شريفش در مدينه در قبرستان بقيع كنار قبر امام حسن مجتبی عليه السلام است.
دوران امامت او كه ۳۵ سال بود، مصادف با دشوارترين دوران ظلم و خفقان امويان (از يزيد تا وليد بن عبدالملك) گذشت.
برای مشاهده دانشنامه به نشانی اينترنتیhttp://www.hawzah.netمراجعه نماييد.

خبرگزاری فارس :
خبرگزاری ایکنا :
خبرگزاری ایرنا :