تاريخ : سه شنبه 1395/6/2
کد خبر: 53041
لزوم تلاش برای ترویج آثار و مکتب ائمه اطهار (علیهم السلام)

لزوم تلاش برای ترویج آثار و مکتب ائمه اطهار (علیهم السلام)

آیت الله العظمی موسوی اردبیلی: باید با فعالیت بیشتر برای معرفی و شناساندن عقائد شیعه و مکتب اهل بیت(علیهم السلام)) تلاش کنیم و قدم برداریم.

به گزارش  خبرنگار خبر گزاری «حوزه»، حضرت آیت الله موسوی اردبیلی در دیدار­، مسئول مؤسسهامام موسی کاظم(ع)در قم با بیان اینکه هر نوع خدمتی به ساحت مقدسائمه اطهار(ع)از با ارزش ترین خدمت ها است بر ترویج آثار و مکتب این بزرگواران تاکید­کردند.

این مرجع تقلید اظهار داشتند: لازم است برای معرفی آثار و مکتب ائمه هدی فعالیت های بیشتری در جامعه اسلامی صورت­ گیرد.

ایشان افزودند: باید با فعالیت بیشتر برای معرفی و شناساندن عقائد شیعه و مکتباهل بیت(ع)تلاش کنیم و قدم برداریم قطعا این تلاش ها باعث می شود مقداری از مظلومیتائمه طاهرین(ع)هم کاهش یابد.

خاطرنشان می شود: در ابتدای این دیدار بهمن بابیزان، مسئول مؤسسه فرهنگی و پژوهشی امام موسی کاظم(ع)  با ارائه گزارشی از فعالیت های این موسسه گفت:  این مؤسسه سال گذشته تاسیس شده و هدف از تاسیس آن نشر احادیث و سخنانامام موسی کاظم(ع)و ترویج معارف دینی است.

وی با بیان اینکه  تا کنون فعالیت های خوبی صورت گرفته افزود: جمع آوری و تدوین دانش نامهامام موسی­ کاظم(ع)در­۱۲ جلد با حضور ۶۰ محقق و نویسنده و پژوهشگر از حوزه و دانشگاه در مدخل هایی مانند احادیث، نگاهی کوتاه به زندگی و امام موسی کاظم(ع) از دیدگاه اهل سنت از جمله آن موارد است.

منبع :حوزه
خبرگزاری فارس :
خبرگزاری ایکنا :
خبرگزاری ایرنا :