تاريخ : یکشنبه 1395/7/4
کد خبر: 53642
رسالت اصلی مداحان افزودن بر معرفت عزاداران است

رسالت اصلی مداحان افزودن بر معرفت عزاداران است

آیت الله محمدی ری شهری :
مهمترین هدف امام حسین(ع) رهانیدن انسان ها از ضلالت، نادانی و انحراف است و مداحان باید در جهت این هدف والا حرکت کرده و با مداحی خود معرفت عزاداران را ارتقا دهند.

به گزارش ایرنا،آیت الله محمد محمدی ری شهری روز یکشنبه در نشست مداحان ناحیه عبدالعظیم(ع) شهرری اخلاص برای خدا و حرکت در جهت اهداف عاشورا را دو مولفه اصلی مداحی برای اهل بیت(ع) ذکر کرد و ادامه داد: بسیاری از واعظان و مداحان زمینه هدایت دیگر انسان ها را فراهم می کنند اما بخاطر نداشتن اخلاص و یا گم کردن مسیر خود گرفتار انحراف می شوند. 

ری شهری گفت: بزرگترین معروف معرفت به معارف حقه و بزرگترین منکر جهالت است. 

وی گفت: همه مداحان باید در نحوه شعرخوانی و اجرای مراسم های خود احساس مسئولیت کنند.ری شهری با تاکید بر اینکه مداحان باید از قرائت اشعار غیرمعتبر و موهن اجتناب کنند افزود: اشعار مراسم های مذهبی از جمله ایام محرم و صفر باید مطلوب بوده و با آهنگ و لحن مناسب ادا شود. 

وی گفت: مداحی و اشعاری که در آن قرائت می شود باید در جهت اهداف عاشورا و معارف اهل بیت(ع) بوده و منجر به افزایش معرفت مخاطبان بشود. نشست مداحان ناحیه عبدالعظیم(ع) با حضور جمعی از مداحان شهرستان ری برای هماهنگی آغاز مراسم ماه محرم و تشریح سیاست ها و خط مشی ها در سالن اجتماعات صدوق حرم حضرت عبدالعظیم(ع) برگزار شد. 

خبرگزاری فارس :
خبرگزاری ایکنا :
خبرگزاری ایرنا :