تاريخ : دوشنبه 1395/7/5
کد خبر: 53725
برگزاری آئین آغاز سال تحصیلی 96-95 در پردیس تهران

برگزاری آئین آغاز سال تحصیلی 96-95 در پردیس تهران

آئین آغاز سال تحصیلی 96-95 و گرامیداشت هفته دفاع مقدس صبح روز دوشنبه پنجم مهرماه در پردیس تهران برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دارالحدیث به نقل از  روابط عمومی پردیس تهران دانشگاه قرآن و حدیث، این مراسم با حضور آیت الله ری شهری، رییس دانشگاه قرآن و حدیث و جمعی از مسئولان، استادان و دانشجویان پردیس تهران و مرکز آموزش الکترونیکی دانشگاه قرآن و حدیث در تالار شیخ مفید این مجموعه دانشگاهی برگزار شد.

در این دیدارآیت الله ری شهریضمن گرامیداشت آغاز سال تحصیلی، روز مباهله و هفتهدفاع مقدستوصیه هایی را پیرامون رسیدن انسان به نقطه مطلوب در زندگی به دانشجویان ارایه کرد.

پیش از سخنان حضرت آیت الله ری شهری، حجت الاسلام و المسلمین قائمی رییس پردیس تهران طی سخنانی با تبریک آغاز سال تحصیلی جدید و گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار داشت: اقتدار امروز نظام جمهوری اسلامی و عزت ملت ایران مرهون ایثار، گذشت ها و رشادت های دوران دفاع مقدس است.

وی به انواع مختلف هجمه از سوی دشمن که به صورت های نظامی، اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و علمی نمایان می شود اشاره کرد و در ادامه افزود: ما باید دفاع خود را متناسب با هجمه های دشمن تعریف کنیم.

رییس پردیس تهران با اشاره به این که الآن، هجمه نظامی نداریم که بخواهیم دفاع نظامی داشته باشیم تصریح کرد: امروز در سطح وسیع و با شیوه های گوناگون به فرهنگ، اعتقادات و هویت دینی، هجمه می شود و کاری که شما دانشجویان حوزه قرآن و حدیث انجام می دهید آماده شدن برای چنین دفاع علمی، منطقی در برابر آن هجمه ای است که اتفاق می افتد.

وی در ادامه سخنان خود از دانشجویان خواست در این چند سالی که برای تحصیل در دانشگاه قرآن و حدیث حضور دارند از امکانات دانشگاه و وقت خود حداکثر بهره را ببرند.

حجت الاسلام و المسلمین قائمی گزارش آماری از دانشجویان در حال تحصیل و دانش آموختگان پردیس تهران ارایه کرد.

این گزارش می افزاید: در این مراسم دکتر جلیل پروین، معاون آموزشی و پژوهشی پردیس تهران و حجت الاسلام و المسلمین دکتر مهدی غلامعلی رییس مرکز آموزش الکترونیکی گزارش هایی را از فعالیت های انجام شده در پردیس تهران و مرکز آموزش الکترونیکی ارایه کردند.

همچنین شعرخوانی حاج رحیم چهره خند به مناسبت هفته دفاع مقدس و پخش کلیپی از توصیه های مقام معظم رهبری به دانشجویان دانشگاه های کشور در دیدار ماه مبارک رمضان سال جاری از دیگر برنامه های این مراسم بود.

خبرگزاری فارس :
خبرگزاری ایکنا :
خبرگزاری ایرنا :