تاريخ : چهارشنبه 1395/8/26
کد خبر: 54744
انتشار 1400 مقاله با گرایش معارف قرآن، حدیث و فرهنگ اسلامی در فصلنامه «مشکوه»

انتشار 1400 مقاله با گرایش معارف قرآن، حدیث و فرهنگ اسلامی در فصلنامه «مشکوه»

فصلنامه علمی، ترویجی مشکوه با گرایش معارف قرآن، حدیث و فرهنگ اسلامی در سی و پنجمین سال انتشار خود 1400 مقاله را منتشر کرده است.

به گزارش آستان نیوز، فصلنامه مشکوه، به صاحب امتیازی بنیاد پژوهش­ های اسلامی آستان قدس رضوی، اولین نشریه علمی این آستان مقدس، پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران است. انتشار این مجله با گرایش معارف قرآنی، حدیثی و فرهنگ اسلامی از سال ۱۳۶۱ آغاز شده است.
فرهیختگان، اساتید و دانش آموختگان حوزه و دانشگاه از مخاطبان اصلی این فصلنامه هستند. رشد علمی و ارتقای کیفی مقالات و نیز رعایت گرایش یاد شده، سبب شد تا در سال ۱۳۷۵ به دریافت رتبه علمی، ترویجی از سوی کمیسیون بررسی نشریات نایل شود.
متن مقاله ‏هاى این نشریه در محیط مجازی از طریق پایگاه های بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی، بانک اطلاعات نشریات کشور، پایگاه استنادی علوم جهان اسلام و پایگاه مجلات تخصصی نور قابل دسترسی است.
مشکوه در حیات سی و پنج ساله‏ اش به مناسبت های مختلف سال، ویژه ‏نامه‏ هایی را منتشر کرده است که می توان، رحلت امام خمینى(ره)، کنگره کتاب و کتابخانه در تمدن اسلامى، یکصدمین سال تولد امام خمینى(ره)،امام علی ‏علیه السلام،امام رضا(ع)،امام حسین(ع)،پیامبر اعظم(ص)، اتحاد ملى و انسجام اسلامى، اصلاح الگوی مصرف، تمدن نوین اسلامی و... را برخی از موضوعاتی دانست که  در این نشریه به صورت ویژه کار شده است.
از سیاست های کلی نشریه مشکوه، این است که ضمن کسب مدارج علمى و مقبولیت در مجامع حوزوى و دانشگاهى از اهداف اساسنامه‏اى بنیاد پژوهش­هاى اسلامى و فراتر از آن منویات و رسالت فرهنگى آستان مقدس رضوى دور نماند.
نشریه مشکوة علاوه برتوزیع داخلی، از طریق رایزنى های فرهنگى  توسط سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامى به چندین کشور نیز ارسال می ‏شود. این نشریه، به دو زبان فارسی و انگلیسی تهیه می شود. دکتر محمد مهدی رکنی یزدی، مدیر مسئول و سردبیری فصلنامه مشکوه را بر عهده دارد.

خبرگزاری فارس :
خبرگزاری ایکنا :
خبرگزاری ایرنا :