تاريخ : دوشنبه 1395/9/15
کد خبر: 54999
هفتمین همایش «حدیث پژوهش» در دانشگاه قرآن و حدیث برگزار می‌شود

هفتمین همایش «حدیث پژوهش» در دانشگاه قرآن و حدیث برگزار می‌شود

معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه قرآن و حدیث:
هفتمین همایش «حدیث پژوهش» با محوریت قرآن و حدیث 24 آذرماه در دانشگاه قرآن و حدیث قم برگزار می‌شود.

هادی حجت، معاون آموزشی و پژوهشیدانشگاه قرآن و حدیثدر گفت‌وگو با پایگاه اطلاع رسانی دارالحدیث، گفت:
دانشگاه قرآن و حدیث به منظور تقویت روحیه پژوهشی در بین دانشجویان و شناسایی دانشجویان مستعد در تحقیق و نوآوری و تشویق آنان هرسالههمایش حدیث پژوهشرا برگزار می‌کند.
وی با بیان اینکه تاکنون شش دوره از این همایش برگزار شده است افزود:
همایش حدیث پژوهش در سطح دانشگاه و برای دانشجویان حضوری و مجازی در حال تحصیل و فارغ‌التحصیلان توسط معاونت آموزشی و پژوهشی برگزار می‌شود.
حجت تصریح کرد: امسال هفتمین همایش حدیث پژوهش نیز در روز چهارشنبه ۲۴ آذرماه در تالار علامه مجلسی مؤسسه علمی ـ فرهنگی دارالحدیث برگزار خواهد شد و محوریت این همایش علوم و معارف قرآن و حدیث است.
معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه قرآن و حدیث اظهار کرد:
تمامی فارغ‌التحصیلان و دانشجویان در حال تحصیل اعم از قم، پردیس تهران، اصفهان، مشهد و مرکز آموزش الکترونیکی در مقاطع سه گانه کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا می‌توانند با ارسال آثار پژوهشی خود در این همایش شرکت کنند.
وی افزود: دبیرخانه همایش نیز تا دهم آذرماه ماه سال جاری پذیرای مقالات علاقه‌مندان است و هر فرد می‌تواند دو مقاله به همایش ارسال کند البته این مقالات نباید در هیچ جشنواره، همایش و یا مجله‌ای مورد استفاده قرار گرفته باشد.
حجت در پاسخ به این سؤال که آیا ریزموضوعاتی برای محور این همایش مانند سبک زندگی قرآنی و اسلامی‌سازی علوم انسانی نیز تعریف شده است یا نه گفت:
همایش را محدود نکرده و باز گذاشته‌ایم زیرا در حد دانشجویی برگزار می‌شود و هدف آن بیشتر ترغیب و تشویق به امر پژوهش و تحقیق است.
وی اظهار کرد: به نفرات اول تا سوم این همایش نیز جوایز ارزنده‌ای تعلق می‌گیرد و در صورت تایید مقالات برتر این همایش در مجله علمی ترویجی حدیث و اندیشه، در اولویت چاپ قرار خواهد گرفت.
راه‌های ارتباطی
حجت تصریح کرد: مقالات ارسالی باید در فرمت ورد به نشانی اینترنتی hamayesh.h.p@qhu.ac.ir با ذکر نام و نام خانوادگی ارسال شود همچنین علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره ۰۲۵۳۷۱۷۶۱۴۶ دفتر امور همکاری‌های علمی پژوهشی تماس بگیرند.

خبرگزاری فارس :
خبرگزاری ایکنا :
خبرگزاری ایرنا :