تاريخ : چهارشنبه 1395/10/29
کد خبر: 55946
جایگاه علمی شیخ صدوق(ره) مسئولیت ما را دوچندان می‌کند

جایگاه علمی شیخ صدوق(ره) مسئولیت ما را دوچندان می‌کند

آیت الله ری شهری، رئیس کنگره ملی شیخ صدوق(ره) در دیدار اعضای شورای سیاستگذاری این کنگره :
برپایی نخستین کنگره ملی شیخ صدوق(ره) در وهله اول یک حرکت بزرگ ترویجی در حوزه معارف اسلامی محسوب می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، آیت‌الله ری شهری، رئیس کنگره ملی شیخ صدوق(ره) و تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) در دیدار با اعضای شورای سیاستگذاری کنگره ملی شیخ صدوق ضمن تاکید بر برپایی هرچه باشکوه تر این کنگره گفت:
در خصوص جایگاه عظیم علمی شیخ صدوق هر چه گفته شود، باز اندک است که همین مسئله مسئولیت برگزارکنندگان این کنگره را دوچندان میکند.

وی ادامه داد: از آنجا که کنگره ملی شیخ صدوق(ره) ابعاد ترویجی بالایی در سطح اقشار مختلف جامعه دارد که باید با برنامه ریزی مدون، شرایطی فراهم آورد تا قشر جوان و دانشگاهی با اطلاع از  برپایی این کنگره، بتوانند بهترین بهره علمی را از این کنگره ببرند.

حجت الاسلام میرلوحی، دبیر علمی کنگره شیخ صدوق نیز در این دیدار گفت: معرفی بزرگانی چون "شیخ صدوق (ره)" در قالب کنگره های علمی، تبعات مثبتی در افزایش دانش جوانان متفکر خواهد داشت و از سویی این کنگره ها  فضایی مناسب برای پژوهشگران و دانشمندان فراهم می آورد.

وی در  ادامه خاطرنشان کرد: با برپایی شایسته کنگره ملی شیخ صدوق(ره) حتی می توان  این عالم شیعه را به عنوان یک الگویی از طرف ایران به جهانیان معرفی  کرد، زیرا در این فضاهای تربیتی و هجوم فرهنگی، معرفی بیشتر شخصیتی همچون شیخ صدوق(ره) به نسل جوان که همانند یک ستون بزرگ برای شیعیان محسوب میشود، می تواند تاثیرات عمیقی بر بهبود شرایط فعلی بگذارد.

لازم به ذکر است، علاقه‌مندان به شرکت در این کنگره می توانند آثار خود را از طریق سایت کنگره به آدرس irconference.ir  به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.
مراسم اختتامیه نخستین کنگره ملی شیخ صدوق(ره) به همت اداره کل اوقاف و امور خیریه استان تهران با همکاری اداره اوقاف و امور خیریه شهر ری، موسسه راه ناتمام، آستان شیخ صدوق (ره)، سازمان بسیح هنرمندان، موسسه تبیان، جامعه المصطفی العالمیه و دفتر اعزام مبلغ دانشگاه امام صادق(ع) نیمه اول اسفندماه جاری در تهران برگزار خواهد شد.

گفتنی است، مرحوم شیخ صدوق از بزرگترین شخصیت‏هاى جهان اسلام و شیعه و از برجسته‏ ترین چهره‏ هاى درخشان علم و فضیلت است تا جایی که شیخ بهایی لقب «رئیس المحدّثین» را برای ایشان برگزیده است، شان و جایگاه این عالم اینقدر عالی است که پیکر این عالم پس از ۸۰۰ سال سالم مشاهده شده است.

خبرگزاری فارس :
خبرگزاری ایکنا :
خبرگزاری ایرنا :