تاريخ : شنبه 1395/11/30
کد خبر: 56680

مجموعه ۲۳ جلدی «از نگاه نبوی» منتشر شد

پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی مجموعه ۲۳ جلدی «از نگاه نبوی(ص)» را با هدف گشودن دریچه‌ای نو، حیات‌بخش و جهت‌دهنده از سیره و سنت نبی اکرم(ص) به روی دیدگان جوانان منتشر کرد.

حجت‌الاسلام فاطمی، مدیر روابط عمومی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران تسنیم«پویا» با اشاره به مجموعه ۲۳ جلدی «از نگاه نبوی(ص)» گفت:

این مجموعه ۲۳ جلدی توسط مرکز پژوهش‌های جوان پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی با مشارکت نشر معارف به چاپ رسید.

وی با اشاره به اینکه نویسنده این مجموعه ارزشمند عناوین و موضوعات متنوعی را در عرصه‌های مختلف اجتماعی، ادبی، سیاسی، اخلاقی، فرهنگی، معرفتی، عرفانی، حقوقی و... از نظرگاه نبی مکرم اسلام(ص) مورد بررسی قرار داده است، گفت:

مجموعه «از نگاه نبوی(ص)» دریچه‌ای نو، حیات‌بخش و جهت‌دهنده را به روی دیدگان جوانان  گشوده است. در این مجموعه کوشش شده سنت نبی مکرم اسلام (قول، فعل و تقریر پیامبر) با استفاده از منابع متقن منعکس شود.

فاطمی با اشاره به جلد بیستم این مجموعه گفت: به عنوان نمونه «تمدن» عنوان جلد بیستم این مجموعه است که به قلم محمود صادقی علوی نگاشته شده است. در این بخش می‌خوانیمپیامبر اکرمبا عقد پیمان برادری بین مهاجران و انصار، روحیه همکاری و تعاون را که یکی از مؤلفه‌های مهم شکل‌گیری هر تمدن است را در جامعه اسلامی به وجود آورد. این پیمان برادری در سال نهم هجری با نزول آیه «إِنَّمَا الْمُؤْمِنُونَ إِخْوَةٌ» بین تمامی مسلمانان بسته شد تا همه آنها در سایه تعلیمات دین اسلام و رهبری عالمانه پیامبر اکرم در پی‌ریزی تمدن عظیم اسلامی گام بردارند. با این اقدامات پیامبر اکرم و رهبری هوشمندانه ایشان در جامعه اسلامی، در دوره حیاتشان پایه‌های تمدنی پی‌ریزی شد که بعدها در قرون ۴ و ۵ هجری به دوره اوج شکوه و عظمت خود رسید.

خبرگزاری فارس :
خبرگزاری ایکنا :
خبرگزاری ایرنا :