تاريخ : شنبه 1395/12/21
کد خبر: 57154
دومین کنگره شعر اهل بیت(ع) برگزار شد

دومین کنگره شعر اهل بیت(ع) برگزار شد

با حضور شاعران برجسته کشور، دومین کنگره شعر اهل بیت(ع) با موضوع امام رضا(ع) در سروده‎های شاعران مذاهب اسلامی به همت موسسه آفرینش‎های هنری در مرکز نمایشگاه‌ها و همایش‌های آستان قدس رضوی برگزار شد.

با حضور شاعران برجسته کشور، دومین کنگره شعر اهل بیت(ع) با موضوع امام رضا(ع) در سروده‎های شاعران مذاهب اسلامی به همت موسسه آفرینش‎های هنری در مرکز نمایشگاه‌ها و همایش‌های آستان قدس رضوی برگزار شد.
به گزارش آستان نیوز، دومین کنگره شعر اهل بیت(ع) با موضوع امام رضا(ع) در سروده‎های شاعران مذاهب اسلامی چهارشنبه 18 اسفند پذیرای ۴۰۰ شاعر برجسته کشور بود که به خوانش اشعاری در مدح و ثنای حضرت رضا(ع) پرداختند.
دبیر دومین کنگره شعر اهل بیت(ع) در این باره عنوان کرد: دومین کنگره شعر اهل بیت(ع) با موضوع امام رضا(ع) در سروده‎های شاعران مذاهب اسلامی با حضور 400 نفر از شاعران استان‎های خراسان شمالی، رضوی و جنوبی و خانواده‎هایشان برگزار شد که  نفرات برتر در مراسم به خوانش اشعارشان پرداختند.
کاظم اکبرزاده خاطرنشان کرد: این کنگره با مشارکت و همکاری مدیران کل سازمان تبلیغات استان‎های خراسان رضوی، شمالی و جنوبی، صداوسیما، معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری، موسسه آفرینش‎های هنری آستان قدس رضوی، مرکز امور اهل سنت و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی برگزار شد.
وی با بیان اینکه حدود 311 نفر از شعرای شیعه و 42 نفر از شعرای اهل سنت، در مجموع 611 اثر برای این کنگره فرستادند، اظهار کرد: در این مراسم از 13 نفر از برگزیدگان این کنگره تقدیر به عمل آمد که از بین آن‎ها 5 نفر از شاعران اهل سنت و بقیه شعرای شیعه بودند.
 

خبرگزاری فارس :
خبرگزاری ایکنا :
خبرگزاری ایرنا :
  • کنگره شعر اهل بیت (دانلود)