تاريخ : دوشنبه 1396/1/14
کد خبر: 57295

نگاهی جدید به زیارت عاشورا به چاپ پنجم رسید

چاپ پنجم کتاب «ضیافت بلا» اثر آیت‌الله میرباقری از سوی نشر تمدن نوین اسلامی روانه بازار کتاب شد.

به گزارش خبرنگار کتاب خبرگزاری فارس، چاپ پنجم کتاب «ضیافت بلا» مقامات سلوکی درزیارت عاشورا، از آیت‌الله سید محمّدمهدی میرباقری از سوی نشر تمدن نوین منتشر شد.

کتاب «ضیافت بلا» مقامات سلوکی در زیارت عاشورا، در دو فصل با عنوان‌های «سیر و سلوک متعارف» و «مقالات سلوکی از زیارت عاشورا» تنظیم و چاپ شده است.

این کتاب که مباحثی مانند «عزم و تصمیم انتخاب معبود»، «محاسبه»، «توبه» و «رجوع الی الله»، «سلام به ولی خدا» و «علت عقب ماندن افراد مختلف از قافله عاشورا» را بررسی کرده از سوی انتشارات تمدن نوین اسلامی روانه بازار شده است.

اثر حاضر، تنظیم متن سخنرانی‌های آیت الله میرباقری درباره مقایسه ارکان و مراحل سیر و سلوک متعارف و سیر و سلوک با بلای معصومین(ع) است که در سال ۱۳۷۷ ارایه شده است.

به نظر نویسنده کتاب «هدف از خلقت چیزی جز قرب و لقاء حضرت حق نیست، لذا شناخت راه وصول به این هدف بزرگ برای رسیدن به آن بسیار مهم و ضرورری است و برای رسیدن به این راه دو نوع مسیر پیش بینی و پیشنهاد شده است، راه نخست، راه بزرگان و علمای اخلاق و برخی کتاب‌های معرفت به استناد آیات و روایت است و راه دوم سلوک با شفاعت اولیای خدا و بلای آن هاست. اگر راه نخست را همچون عبادت در ایام عادی سال فرض کنیم، راه دوم به منزله شب قدر است و راهی کوتاه تر برای رسیدن به لقای پروردگار است، که دعاهایی مانند زیارت عاشورا این راه را هموارتر می کنند.»

این کتاب که به چاپ پنجم رسیده، تلاش دارد با نگاهی جدید به زیارت عاشورا، این دعا را راهی برای رسیدن به سلوک الی الله و نزدیک شدن به امامان معصوم(ع) معرفی کند.

لازم به ذکر است که کتاب «ضیافت بلا» به کوشش آقایان حسن نوروزی، محمدحسین طاهری و حجت الاسلام احمد عابدی در ۲۰۸ صفحه در قطع رقعی تنظیم و تدوین شده و از سوی انتشارات تمدن نوین اسلامی، با قیمت ۸۵۰۰ تومان و در تیراژ ۱۱۰۰ عدد در هر چاپ، روانه بازار شده است.

علاقه مندان می‌توانند این کتاب را فروشگاه اینترنتیhttp://nicbook.org/book/۹۳۲۸/خریداری کنند.

خبرگزاری فارس :
خبرگزاری ایکنا :
خبرگزاری ایرنا :