تاريخ : یکشنبه 1396/2/24
کد خبر: 58962

چاپ دهم کتاب «تاریخ انبیا» در نمایشگاه کتاب

کتاب «تاریخ انبیا»، تالیف سیدالمحدثین سیدمحمدمهدی موسوی که به زندگی پیامبران از حضرت آدم تا پیامبر اسلام (ص) می‌پردازد توسط انتشارات جمهوری راهی بازار نشر شد.

به‌ گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، کتاب «تاریخ انبیا» برای نخستین بار در سال ۱۲۷۵ در تبریز به شکل چاپ سنگی چاپ شد و در ربیع‌الاول سال ۱۳۷۶ هجری قمری در تهران توسط حاج ولی ادبیه (کتابفروشی ادبیه) به صورت حروف سربی در ۶۳۴ صفحه به چاپ رسید. این کتاب اخیراً نیز از طرف انتشارات دانشور همان حروفچینی کتابفروشی ادبیه تجدید چاپ شد که کلا رعایت قواعد و اصول ویراستاری و تصحیح را رعایت نکرده بودند. لازم به ذکر است

این کتاب شامل تاریخ انبیاء از حضرت آدم (ع) تا حضرت رسول خاتم (ص) و زندگانی و معجزات ۱۴ معصوم (ع) است و در آن حکایت‌های محیرالعقول زیادی استفاده شده که جای بسی تأمل و تدبر است.

مولف کتاب، حضرت آیت‌الله سیدمحمدمهدی، فرزند سیدمحمدجعفر موسوی (تنکابنی) علاوه بر کتاب فوق حدوداً ۴۵ جلد کتاب در زمینه‌های مختلف مذهبی از قبیل تفسیر قرآن و فقه و فضایل و مناقب چهارده‌معصوم (ع) را به رشته تحریر درآورده که کلا مشتمل بر آیات قرآن کریم و اخبار و احادیث از رسول‌اکرم (ص) و ائمه‌معصومین (ع) است.

این کتاب در ۸۷ باب نوشته شده و توسط رضا مرندی تصحیح شده است.

چاپ دهم کتاب «تاریخ انبیاء» تالیف سیدالمحدثین سیدمحمد مهدی موسوی (ره) با تصحیح رضا مرندی در هزار و ۷۴ صفحه شمارگان ۲۰۰۰ نسخه و به‌قیمت ۵۰هزار تومان توسط انتشارات جمهوری راهی بازار نشر شده است.

خبرگزاری فارس :
خبرگزاری ایکنا :
خبرگزاری ایرنا :