تاريخ : دوشنبه 1396/2/25
کد خبر: 59000
بهره گیری از ظرفیت های مؤسسه دارالحدیث در کشور اندونزی

بهره گیری از ظرفیت های مؤسسه دارالحدیث در کشور اندونزی

معاون سازمان دانشگاه های اسلامی شرق اندونزی گفت: مؤسسه دارالحدیث از ظرفیت های بالایی برخوردار است و درخواست ما بهره گیری از ظرفیت های مؤسسه دارالحدیث در دانشگاه های دینی کشور اندونزی است.

دکتر عبدالرحیم یونس در حاشیه بازدید از کتابخانه تخصصی علوم حدیث به خبرنگار ما گفت: از تلاش های صورت گرفته در زمینه معارف حدیثی قدردانی می کنم و از گرداوری کتابخانه تخصصی حدیثی شگفت زده شدم.

معاون سازمان دانشگاه های اسلامی شرق اندونزی که به همراه هیئت علمی به مؤسسه دارالحدیث آمده بود اظهار کرد: در کتابخانه های کشور اندونزی فقط کتب حدیثی اهل سنت یافت می شود و کتابخانه جامعی به این شکل وجود ندارد.

وی ابراز امیدواری کرد با نشست مسؤلان دانشگاه قرآن و حدیث زمینه همکاری های مشترک و دسترسی به کتاب های احادیث شیعه برای کتابخانه های کشور اندونزی فراهم شود.

گفتنی است، جمعی از نمایندگان دانشگاه های دینی کشور اندونزی به همت امور بین الملل دارالحدیث، پنج شنبه ۷ اردیبهشت ماه با مسؤلان دانشگاه قرآن و حدیث دیدار و گفتگو کردند.

پیشنهاد برگزاری دوره آموزش کوتاه مدت حدیثی به زبان عربی، تبادل استاد در مقطع دکتری، پیشنهاد انعقاد تفاهم نامه برای تبادل همکاری های مشترک بین دانشگاه قرآن و حدیث و هشت دانشگاه زیر مجموعه وزارت دین کشور اندونزی از دیگر مباحث مطروحه در این نشست بود.

خبرگزاری فارس :
خبرگزاری ایکنا :
خبرگزاری ایرنا :