تاريخ : سه شنبه 1396/3/2
کد خبر: 59191
در حد توان از جوانان انقلابی و جهادگر در آستان مقدس حمایت می کنیم

در حد توان از جوانان انقلابی و جهادگر در آستان مقدس حمایت می کنیم

جعمی از دانشجویان جهادگر با آیت الله محمّدی ری شهری، تولیت آستان مقدّس حضرت عبدالعظیم حسنی علیه السلام دیدار کردند
آیت‌الله محمدی ری‌شهری در این دیدار بیان کردند: در حدّ توان از جوانان انقلابی و جهادگر در آستان مقدّس حمایت می کنیم

جعمی از دانشجویان جهادگر باآیت الله محمّدی ری شهری، تولیت آستان مقدّس حضرت عبدالعظیم حسنی علیه السلام دیدار کردند.

تولیت آستان مقدسحضرت عبدالعظیم  الحسنی علیه السلامبا اشاره به نام این گروه جهادی که به نام امام حسن مجتبی علیه السلام، مزین شده است، بیان کرد: امیدوارم به برکت حضرت عبدالعظیم الحسنی علیه السلام که از اولاد امام حسن علیه السلام هستند، و نام گروه جهادی شما هم  با نام این امام معصوم(ع) تناسب دارد، کارها و اهداف ترسیم شده به خوبی و با موفقیت پیش برود؛زیرا حضرت عبدالعظیم الحسنی علیه السلام  تنها فرزند بنام امام حسن مجتبی(ع) در ایران است که ثواب زیارتشان، همچون زیارت سید الشهدا(ع) بیان شده است.

آیت الله محمدی ری شهری در ادامه با بیان اینکه انتخاب نام امام حسن مجتبی علیه السلام برای این گروه جهادی بسیار خوب است و کار و اقدامات انجام شده نیز بسیار مهم و با ارزش است؛ با استناد به روایتی که مرحوم کلینی در کافی از رسول اکرم(ص)، نقل کرده بیان کرد:
خدمت به یک انسان مسلمان مقامی دارد که جز با این خدمت نمی‌توان به آن رسید؛ همچون مقام شهیدی که می‌گویند تنها با شهادت می‌توان به آن نائل آمد.

عضو مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: در روایتی دیگر از معصوم علیه السلام آمده است: «هر مومنی که به یک جمعیتی خدمت کند، خداوند سبحان در قیامت به اندازه آن کسانی که به آنها خدمت کرده در بهشت خادم به آن می‌دهد».

رئیس دانشگاه قرآن و حدیث با اشاره به این نکته که چه کاری با ارزش‌تر و بهتر از اینکه ما بتوانیم با شما جوانان عزیزی که در خدمت مردم هستید همراهی و همکاری داشته باشیم، تأکید کرد: با معاونت فرهنگی و امور زائران و معاونت روحانیون و روابط عمومی آستان مقدس نشستی برای همکاری و انجام تعاملات مشترک برگزار کنید.

تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم الحسنی علیه السلام همچنین بر تعامل با جوانان انقلابی در این آستان مقدس تأکید و در خصوص پذیرش جهاد‌گران برای خادم افتخاری هم گفت: هر ‌مقداری که ما بتوانیم حمایت و اگر بتوانیم خیرینی را هم به شما معرفی خواهیم کرد.

آیت‌الله محمدی ری‌شهری گفت: به حال شما جوان‌ها غبطه می‌خورم؛ خواهران و برادرانی که جوانی خودتان را صرف این کار می‌کنید، به تعبیر حضرت امام(ره) این خدمت به خدا در لباس خدمت به خلق خداست و دعا می‌کنیم که خداوند به کار شما برکت دهد؛ ما نیز هر مقدار توان داشته باشیم در خدمت شما خواهیم بود.

در ابتدای این دیدار گزارشی از فعالیت‌های جهادی  در سال‌ ۹۵ ارائه شد.

خبرگزاری فارس :
خبرگزاری ایکنا :
خبرگزاری ایرنا :