تاريخ : سه شنبه 1396/3/30
کد خبر: 59678
ترویج بدحجابی نقطۀ صفر تهاجم فرهنگی

ترویج بدحجابی نقطۀ صفر تهاجم فرهنگی

حجت‌الاسلام و المسلمین سبحانی‌نیا گفت: به یقین بد حجابی در جهت تضییع خون صدها هزار جوان شهیدی است که هدف اصلی آنان دفاع از دین و اعتقادات و انقلاب بوده است. این حقیقت را نمی‌توان انکار کرد که بد حجاب نوعی دهن‌کجی به شهدا و خانواده دلسوخته آنان است.

حجت‌الاسلام و المسلمین «محمدتقی سبحانی‌نیا»معاون فرهنگی و هنری و مدیرعامل انتشاراتدارالحدیثدر گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، با بیان اینکه امروز برخی معتقدند رعایت حجاب چندان مهم نیست و فرایض مهم‌تر از حجاب در بین احکام الهی وجود دارد که معطل مانده و به آن بی توجهی می‌شود، اظهار کرد: حجاب در کانون توجه اقشار مذهبی و  برخی نهادهای انقلابی قرار دارد، حقیقت این است که درباره فلسفه اهمیت حجاب اگر به چند نکته توجه شده است وضعیت حجاب متفاوت خواهد شد.

معاون فرهنگی و هنری و مدیرعامل انتشارات دارالحدیث دربارۀ اولین نکته‌ای که در بحث حجاب باید مورد توجه قرار گیرد، گفت: بی حجابی یا بدحجابی در حقیقت آشکارا مخالفت کردن با حکم خدا و برافراشتن عَلَمِ مخالفت با شریعت است. می‌دانیم کسی که با حکم خدا مخالفت می‌کند، با کسی که آن را آشکارا انجام می‌دهد جرمش یکی نیست، زیرا اولی فقط مخالفت با حکم خدا کرده و دیگری علاوه بر مخالفت با حکم الهی آن را ترویج داده و زشتی آن را در نظر مردم کاسته و یا زدوده است.
بدحجابی رفتار هنجار شکنانه‌ای است که در تهاجم فرهنگی بر علیه نظام جمهوری اسلامی در نقطه محوری قرار داشته است و دشمن برای پیاده‌سازی اهداف شوم فرهنگی خود در ترویج فساد و فحشا و بی حیایی در جامعه ما از بد حجابی شروع کرده و جای پای خود را برای اقدامات بیشتر،  از این حوزه باز کرده است.
وی دربارۀ دومین نکتۀ مورد توجه در این مسأله افزود: عدم رعایت حجاب به دلیل آشکار بودنش سمبل مخالفت با خدا از یک سو و مخالفت با قوانین نظام جمهوری اسلامی از سویی دیگر است. این رفتار هنجارشکنانه به دلیل ماهیتش هر روز همچون ویروس گسترش یافته و جامعه را به خود مبتلا می‌کند و ما تفاوت امروز را با سال‌های قبل به وضوح مشاهده می‌کنیم. پس فرد بد حجاب تأثیر زیادی در هنجارشکنی و تخریب فرهنگ و ارزش‌های دینی جامعه دارد.

ترویج بدحجابی نقطه صفر تهاجم فرهنگی است

حجت‌الاسلام و المسلمین سبحانی‌نیا خاطرنشان کرد: بدحجابی رفتار هنجار شکنانه‌ای است که در تهاجم فرهنگی بر علیه نظام جمهوری اسلامی در نقطه محوری قرار داشته است و دشمن برای پیاده‌سازی اهداف شوم فرهنگی خود در ترویج فساد و فحشا و بی حیایی در جامعه ما از بد حجابی شروع کرده و جای پای خود را برای اقدامات بیشتر،  از این حوزه باز کرده است. از این رو فرد بدحجاب با تهاجم فرهنگی دشمن همسویی می‌کند و در به ثمر نشستن نقشه فتنه‌گرانه او یاری می‌کند و بی آنکه خود خواسته باشد کارگزار بی جیره و مواجب دشمن در تخریب فرهنگ دینی و ملی شده است.

معاون فرهنگی و هنری و مدیرعامل انتشارات دارالحدیث تصریح کرد: تجربه نشان داده است که در خانواده‌ها کنار گذاشتن چادر آرام آرام به ضعیف شدن انگیزه حجاب به ویژه در فرزاندانشان و سپس در بزرگ‌ترها انجامیده و آن نیز کم کم از میزان پایبندیشان به فرایض دینی به ویژه نماز و روزه کاسته است. تداوم این روند در نسل یا نسل‌های آینده چشم‌انداز امیدوار کننده‌ای را در خصوص دینداری جامعه به تصویر نمی‌کشد.

بد حجاب دهن‌کجی به شهداست

وی افزود: به یقین بد حجابی در جهت تضییع خون صدها هزار جوان شهیدی است که هدف اصلی آنان دفاع از دین و اعتقادات و انقلاب بوده است. این حقیقت را نمی‌توان انکار کرد که بد حجاب نوعی دهن‌کجی به شهدا و خانواده دلسوخته آنان است.

حجت‌الاسلام و المسلمین سبحانی‌نیا اظهار کرد: پس می‌بینیم که حرکت خزنده‌ای که روزی فقط با کنار گذاشتن چادر به بهانه دشوار بودن آن شروع شد، امروز چگونه به بی مبالاتی در اصل حجاب و دیگر فرایض دینی به ویژه در نزد نسل جدید انجامیده است. این همان هدفی بوده است که دشمنان دین دنبال می‌کردند و بازیگران نقش اول آن هم بانوانی بودند که قدر مقام و منزلت والا و کرامتی که اسلام عزیز و انقلاب اسلامی به آنان داده بود را ندانستند. این است راز اهمیت داشتن خاکریز مهم حجاب در جبهه مبارزه فرهنگی که رخنه در آن شکست‌های پی درپی دیگر را به دنبال خواهد داشت.

خبرگزاری فارس :
خبرگزاری ایکنا :
خبرگزاری ایرنا :