تاريخ : شنبه 1396/8/20
کد خبر: 61512
امروز افضل شهدا، شهدای مدافع حرم هستند

امروز افضل شهدا، شهدای مدافع حرم هستند

تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم الحسنی(ع) دردیدار با خانواده شهید حججی ضمن تجلیل از جهاد مدافعان حرم به بیان روایتی از امیرالمومنین علی (ع) در مورد سرنوشت گروه های تکفیری از جمله داعش پرداخت.

به گزارش روابط عمومی آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) در این دیدار که صبح روز اربعین حسینی در حرم مطهر حضرت عبدالعظیم الحسنی(ع) برگزار شد، پدر شهید محسن حججی به بیان نکاتی از ویژگی‌های شخصیتی فرزند شهید خود پرداخت و روایتی از نحوه شهید شدن این شهید سرافراز را بیان کرد.

در ادامه این دیدارآیت الله محمدی ری شهری، ضمن تجلیل از نقش مدافعان حرم اظهار داشت: اولین باری که من نام شهید حججی را شنیدم، در روز عرفه بود که به کربلای معلی مشرف شده بودم، در آن روز دستخطی از وصیت نامه شهید را دیدم که اتفاقا در عرفه سال ۹۴ نگاشته شده بود؛ در این وصیت نامه جملاتی بود که مرا تحت تاثیر قرار داد از جمله اینکه«خدایا توفیق بده در جوانی جان خودم را در راه اسلام فدا کنم» و «خدایا کمک کن در میدان عمل کم نیاورم» که نشان از روح بلند آن جوان داشت.

تولیت آستان مقدسحضرت عبدالعظیم الحسنی (ع)تصریح کرد: امروز گروه‌های تکفیری از جمله داعش ادامه جریان خوارج دورانحضرت علی علیه السلامهستند که در مقابل امیرالمومنین علی(علیه السلام) ایستادند و حضرت، ظهور این خوارج جدید را در روایات پیش بینی کرده است.

رئیس دانشگاه قرآن و حدیث در ادامه با ذکر روایتی از حضرت علی(علیه السلام) اظهار داشت: امیرالمومنین(علیه السلام) در سخنرانی که در مسجد کوفه خطاب به اهل نهروان داشتند، فرمودند: از رسول الله(صلی اله علیه و آله و سلم) شنیدم که از جبرئیل واو هم از خدای متعال نقل فرمود که شما(خوارج) تا روز قیامت ادامه خواهید پیدا کرد (یعنی افرادی با تفکر شما تا روز قیامت وجود خواهند داشت) و درادامه فرمودند که البته خدای متعال مقدر کرده که مرگ شما به دست ما باشد (یعنی امیرالمومنین و شیعیانش) و برای همین است که امروزه آمریکا و اروپا نمی توانند خوارج جدید را از بین ببرند و نابودی آنها توسط مجاهدین شیعه در سوریه و عراق در حال انجام است.

آیت الله محمدی ری شهری همچنین در ادامه بیان روایت اضافه کرد: امیرالمومنین(ع) دربیان خود خطاب به خوارج یادآورشدند که بهترین جنگها جنگ با شما است و افضل مجاهدین کسانی هستند که شما را بکشند و افضل شهدا، شهدایی هستند که به دست شما کشته شوند که این سخنان حضرت نشان از فضیلت و برتری مدافعین حرم و شهدای مدافع حرم است.

صبح روز اربعین اعضای خانواده شهید حججی به حرم مطهر حضرت عبدالعظیم الحسنی علیه السلام مشرف شده و در میان خیل عظیم جمعیت جاماندگان از زیارت حرم مطهر حضرت سیدالشهداء علیه السلام به زیارت پرداختند.

خبرگزاری فارس :
خبرگزاری ایکنا :
خبرگزاری ایرنا :