تاريخ : یکشنبه 1396/9/5
کد خبر: 61728
ضرورت توجه بیشتر نمایندگان مردم تهران نسبت به حضرت عبدالعظیم علیه السلام

ضرورت توجه بیشتر نمایندگان مردم تهران نسبت به حضرت عبدالعظیم علیه السلام

جلسه هماهنگی ستاد هفته بزرگداشت ولادت حضرت عبدالعظیم الحسنی علیه السّلام با حضور آیت الله محمدی ری شهری و جمعی از مسئولان شهرستان ری و استان تهران و مدیران برخی نهادهای فرهنگی برگزار شد.

تولیت آستان مقدسحضرت عبدالعظیم علیه السلامدر این نشست ضمن بیان اینکه، بزرگداشت حضرت عبدالعظیم الحسنی علیه السلام یکی از مصادیق بارز تعظیم شعائر الهی است گفت: کسانی که علاقه مند به اهل بیت علیهم السلام هستند باید احساس مسئولیت کنند و به خصوص مردم تهران و مسئولین این شهرستان عنایت ویژه ای برای برگزاری بزرگداشت ولادت حضرت عبدالعظیم علیه السلام داشته باشند.

آیت الله محمدی ری شهریبرخی اقدامات برای بزرگداشت حضرت عبدالعظیم علیه السلام را خارج از توان جمع حاضر ذکر کرد و افزود: نمایندگان مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و اعضای شورای اسلامی شهر تهران ضرورت دارد به طور خاص نسبت به منطقه ری و حضرت عبدالعظیم الحسنی علیه السلام احساس مسئولیت و توجه داشته باشند، زیرا طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب، ری قبله تهران است و بهترین ملجاء و پناه معنوی برای مردم تهران و شهرستان های اطراف آن است.

آیت الله محمدی ری شهری با بیان این که نیاز است هریک از مسئولان در حوزه های مسئولیتی که دارند برنامه ای خاص برای بزرگداشت ولادت حضرت عبدالعظیم علیه السلام تدارک ببینند، افزود: بزرگداشت حضرت عبدالعظیم علیه السلام باید بستری باشد که نیازهای فرهنگی جامعه را در آن مدنظر قرار دهیم و همچنین طرح های فرهنگی خود را تحت شعاع رهنمودهای حضرت عبدالعظیم الحسنی علیه السلام اجرا نمائیم.

تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم علیه السلام تجلیل از بانیان خیر را یکی دیگر از اقدامات در بزرگداشت حضرت عبدالعظیم علیه السلام ذکر کرد و گفت: این کار برای رشد کمی و کیفی خدمات آستان موثر است و تجلیل از بانیان خیر برای تشویق دیگران برای خدمت تاثیر فراوان دارد.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: یکی از اقدامات مهم فرهنگی در جهت اشاعه و نشر فرهنگ اسلام ناب معارفی است که توسط حضرت عبدالعظیم علیه السلام نقل شده است، که مناسب است برای مردم بویژه در نمازهای جمعه و در هفته ولادت آن بزرگوار تبیین شود.

تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم الحسنی علیه السلام تاکید کرد: در هفته بزرگداشت آن حضرت باید از کارهای تکراری و خسته کننده اجتناب شود و کارهای اثرگذار بخصوص برای نسل جوان و کودکان انجام شود.

آیت الله محمدی ری شهری یکی از کارهای مهم در هفته ولادت حضرت عبدالعظیم حسنی را بهره برداری از حکمت های آن حضرت در برنامه های شبکه های صدا و سیما و تابلوهای فرهنگی شهرداری ها و سایر نهادهای فرهنگی و تبلیغی بیان کرد.

به گزارش روابط عمومی آستان مقدّس حضرت عبدالعظیم علیه السّلام، در ابتدای این نشست معاون فرهنگی و امور زائران به تشریح برنامه های هفته بزرگداشت میلاد حضرت عبدالعظیم علیه السّلام پرداخته و چهارشنبه ۲۹ آذرماه تا سه شنبه ۵ دی ماه (اول تا هفتم ربیع الثانی) را هفته بزرگداشت ولادت حضرت عبدالعظیم علیه السّلام اعلام کرد و در ادامه مسئولین شهر نیز به ارائه نظرات خود پرداختند.

خبرگزاری فارس :
خبرگزاری ایکنا :
خبرگزاری ایرنا :