تاريخ : پنج شنبه 1396/12/3
کد خبر: 63136
مهمترین انتظار شهدا، استقرار ارزش های دینی و در رأس آن ها، برقراری عدالت اجتماعی است

مهمترین انتظار شهدا، استقرار ارزش های دینی و در رأس آن ها، برقراری عدالت اجتماعی است

تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) گفت: مهمترین پیام خون شهدا و مهمترین انتظار شهدا، استقرار ارزش های دینی و در رأس این ارزش ها برقراری قسط و عدالت اجتماعی در میان مردم است، که اگر این ارزش مهم تحقق پیدا نکند، سایر ارزش ها نیز چندان از اهمیت برخوردار نخواهد بود.

آیت الله محمدی ری شهریعصر پنجشنبه در مراسم ماهانه هیئت فرزندان شهدای اسلام در حرم مطهر حضرت امامزاده صالح(ع) و در جمع خانواده های معظم شهدا بیان کرد: خداوند منان را بسیار سپاسگزارم که در جوار مرقد مطهر یکی از فرزندان امام موسی کاظم (ع) و در ایام سوگواری شهادت حضرت زهرا (س) در جمع شما فرزندان و خانواده های عزیز شهدا حضور یافتم.

عضو مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: ابتکاری که تعدادی از خانواده ها و فرزندان شهدا برای تشکیل این محفل نورانی داشته اند، بسیار قابل تقدیر است و فعالیت های ایشان نیز مطابق آنچه گزارش شده، بسیار ارزشمند است و چه زیباست که در همه نقاط ایران و در هر نقطه ای از جهان که خدمتگزاران به اسلام در آن حضور دارند، این گونه محافل با حضور فرزندان و خانواده های شهدا تشکیل گردد.

آیت الله محمدی ری شهری در این مراسم اظهار داشت: آنچه در این گونه محافل قابل توجه است و اختصاص به شهدا و فرزندان و خانواده محترم شهدا دارد، توجه به انتظارات و پیام خون شهدا به خانواده و فرزندان خود و نیز به جامعه و به مسئولان جامعه است و اکنون مهمترین پیام خون شهدا و در رأس همه انتظارات شهدا، اقامه قسط و برقراری عدالت اجتماعی در جامعه است که این مهم، اساس اسلام است و هدف مکتب انبیاء نیز رسیدن به این قله با اهمیت است.

تولیت آستان مقدسحضرت عبدالعظیم حسنی (ع)بیان کرد: رهبر معظم انقلاب در فرمایش اخیر خودشان ضمن گلایه از مسئولان فرمودند ما در مسأله تحقق عدالت اجتماعی در میان مردم، عقب هستیم و باید تلاش کنیم این عقب ماندگی را جبران کنیم.

رئیسدانشگاه قرآن و حدیثدر تبیین عدم تحقق کامل عدالت اجتماعی در سطوح مختلف افزود: کسی که خودش ارزش های انقلابی و اسلامی را در وجود خودش پیاده نکرده نمی تواند انتظار داشت که قیام به قسط نموده و عدالت اجتماعی را در جامعه مستقر کند.

آیت الله محمدی ری شهری گفت: در روایتی از حضرت علی (ع)، در ویژگی های انسان کامل آمده است، او خودش را ملازم با عدالت نموده و اولین قدم در این راه نیز این است که هوا و هوس را از خود دور کرده است که در رأس تمایلات نفسانی، حب جاه و قدرت طلبی است، از این رو شخص هوسران و قدرت طلب توان پیاده کردن عدالت را در جامعه نخواهد داشت.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: باید طی چهل سال گذشته از انقلاب اسلامی در این زمینه  کادرسازی لازم انجام می شد و کسانی توسط نهادهای آموزشی و پرورشی در نظام تربیت می شدند که از توانایی های لازم در این زمینه برخوردار باشند، وگرنه صرفا با موعظه، عدالت در جامعه محقق نخواهد شد و لذا، برای تحقق رهنمود رهبرمعظم انقلاب و برای جبران این عقب ماندگی باید در تمام زمینه ها افرادی تربیت شوند که از خودسازي و توانایی های لازم برخوردار باشند.

آیت الله محمدی ری شهری گفت: متاسفانه اخیرا شیاطین داخلی در ضربه زدن و تضعیف ستون انقلاب و ولایت فقیه همنوا با شیاطین خارجی شده اند و کسانی که خود باید پاسخگو باشند، ادعای سردمداری عدالت طلبی می نمایند و همان سخن از حلقوم آن ها بیرون می زند و در نوشته ها و نامه های آن ها دیده می شود که سخنان دشمنان اسلام و انقلاب است، اما مردم و خانواده های شهدا آگاه هستند و نخواهند گذاشت این رفتارهای ناصحیح به نتیجه برسد.

خبرگزاری فارس :
خبرگزاری ایکنا :
خبرگزاری ایرنا :