تاريخ : دوشنبه 1397/1/20
کد خبر: 63759
دیدار اعضای شورای اداری و مدیران ارشد شهرستان ری با آیت الله محمدی ری شهری

دیدار اعضای شورای اداری و مدیران ارشد شهرستان ری با آیت الله محمدی ری شهری

فرماندار ری، اعضای شورای اداری و مدیران ارشد شهرستان ری به مناسبت فرارسیدن سال نو با آیت الله محمدی ری شهری تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم الحسنی(ع) دیدار و گفتگو کردند.

آیت الله ری شهریدر این دیدار گفت: امیدوارم به برکت ارواح مطهرحضرت عبدالعظیم حسنیو امامزادگان والامقام (ع)، خدای متعال در سال جدید برکات خود را برای همه مردم و خدمتگزاران نظام و انقلاب اسلامی نازل فرماید.

تولیت آستان مقدس عبدالعظیم حسنی (ع) بیان کرد: برای این که بتوانیم در پایان سال، ارزیابی خوبی از اقدامات صورت گرفته در طول سال داشته باشیم، باید در ابتدای سال برنامه ریزی مناسبی داشته باشیم که بتوانیم بر اساس آن وضعیت موجود خود را سنجیده و نسبت به سال گذشته قدم های بهتری برداریم.

رئیسدانشگاه قرآن و حدیثدر این دیدار با اشاره به نامه گرانقدر حضرت علی(ع) به مالک اشتر به عنوان والی مصر گفت: در این نامه که به منشور حکومت مصر مشهور شده است، امیرمومنان(ع)، پس از توصیه های خود به مالک اشتر، فرمودند: از خداوند می خواهم به تو و به من توفیق دهد در مسئولیتی که برعهده داریم در نزد خدا و مردم، حجت آشکار برای عمل به تکالیفمان داشته باشیم و ضمن کسب رضایت الهی، مردم از ما و کارهای ما به نیکی یادکنند و آثار خوبی از ما در شهرها برجای بماند و در ادامه نیز آنحضرت در دعای خود از خدای متعال مسالت می کنند که نعمت و کرامت خود را بر ایشان تمام کند و پایان عمرشان را با سعادت و شهادت رقم  بزند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه، مفاد این نامه ارزشمند و خصوصا این دعاهای پایانی این منشور حکومتی برای همه مسئولان و خدمتگزاران نظام ارزنده و درس آموز است، اظهار داشت: حقیقت مردم سالاری دینی یعنی این که کاری کنیم که مردم از عملکرد ما راضی باشند و مورد رضایت خدای متعال باشیم.

آیت الله محمدی ری شهری همچنین با بیان سه حکمت از روایات معصومین(ع) گفت: اگر کسی در زندگی هم و غم اش این باشد که آخرت خود را اصلاح کند، خداوند امر دنیای او را اصلاح خواهد کرد و اگر کسی باطن خود را اصلاح کند خداوند ظاهر او را اصلاح خواهد کرد و اگر کسی بین خود و خدای خودش را اصلاح کند خداوند بین او و مردم را اصلاح خواهد کرد و  نتیجه این سه حکمت این است که تعبد و کسب رضایت الهی کلید حل همه مشکلات و رمز همه موفقیت هاست.

تولیت آستان مقدس عبدالعظیم حسنی (ع) گفت: اکنون جمهوری اسلامی ایران در شرایط دشواری است و با دشمنان متعددی روبروست که از همه امکانات مختلف مادی برخوردارند و البته آنچه دشمنان از آن برخوردار نیستند، ایمان و اعتقاد به خداست و همین رمز موفقیت و پایداری مردم و نظام مقدس جمهوری اسلامی در سال های متمادی پس از پیروزی انقلاب اسلامی است که باید در حفظ آن تلاش کنیم.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت:  این سنت  الهی است که اگر در هر امتی اختلاف بروز پیدا کند، باطل بر آنان مستولی خواهد شد از این رو باید با  حفظ وحدت کلمه در همه حوزه ها خصوصا در موضوع اقتصاد مقاومتی و حمایت و تقویت تولید ملی به دستورات و رهنمودهای رهبرمعظم انقلاب عمل کنیم.

آیت الله محمدی ری شهری گفت: در تاریخ سیاسی و اقتصادی بسیاری از کشورها می توان مشاهده کرد که آنان با تکیه بر تولیدات ملی توانستند بر استعمار پیروز شوند و این مسیری است که ان شاء الله ایران اسلامی هم به خوبی آن را در تقابل با دشمنان خواهد پیمود.

تولیت آستان مقدس عبدالعظیم حسنی (ع) بیان کرد: تبلیغات صرف و بدون عمل در خصوص نامگذاری ها و شعار سال مانع از تحقق عملی فرامین و رهنمودهای رهبرمعظم انقلاب است، از این رو باید دستگاه ها و سازمان های مسئول از همین ابتدای سال به نحوی برنامه ریزی کنند که در پایان سال بتوانند گزارش مناسبی از اقدامات صورت گرفته در پیشبرد اهداف و منویات تعیین شده برای نام سال را ارائه دهند.

در ابتدای این دیدار هدایت الله جمالی پور معاون استاندار و فرماندار شهرستان ری، ضمن تبریک سال نو و آرزوی خیر و برکت، و حل مشکلات مردم در سال جدید گزارشی از اقدامات سه ساله فرمانداری شهرستان ری را ارائه کرد و از حمایت ها و رهنمودهای تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) تشکر کرد.

خبرگزاری فارس :
خبرگزاری ایکنا :
خبرگزاری ایرنا :