مطالعه کتاب خرید کتاب
عنوان کتاب : برکات سرزمین وحی
پديدآورنده : محمد محمدی ری شهری
زمان پدیدآورنده: معاصر
محل نشر : تهران
ناشر : مشعر
نوبت چاپ : دوم
تاریخ انتشار : 1381 ش
تعداد جلد : 1
تعداد صفحه : 144
قطع : پالتویی
زبان : فارسی
جستجو در Lib.ir

برکات سرزمین وحی

به دلیل مسؤولیت آیت الله ری شهری در ارتباط‍ با زائران خانه خدا، به گزارش هاى فراوان از کرامات سرزمین وحى دست یافته. بخشی آنها را در این مجموعه گرد آورده است

سرزمین وحى، نقطه مرکزى و اصلى نزول برکات الهى است. مسافران و زائران آن دیار خاطرات شیرین و مشاهدات جالب و آموزنده اى از برکات و کرامات این سرزمین دارند. چه بسیارند کسانى که در این سرزمین از امدادهاى غیبى الهى برخوردار شده اند. بى شک اگر این خاطرات از ابتدا نوشته مى شد، اکنون ده ها جلد کتابِ  خواندنى و آموزنده در این موضوع وجود داشت.

آیت الله ری شهری به دلیل مسؤولیتى که در ارتباط‍  با زائران خانه خدا داشته، به گزارش هاى فراوانى از کرامات سرزمین وحى دست یافته و آنها را در این مجموعه گرد آورده است، بدان امید که گامى باشد در راه تدوین کتاب هاى بهتر وکاملتر در این زمینه.

چند نکته

۱ ـ خاطرات از برکات سرزمین وحى در این مجموعه، عمدتاً حاصلِ  گزارش هایى است که در مکه یا مدینه بى واسطه در حضور ایشان طرح و ضبط‍  شده و شمار اندکى از گزارش ها به صورت مکتوب ارسال گردیده است.

۲ ـ آنچه در این کتاب آمده، گزیده اى است از خاطرات گزارش شده، نه همه آنها.

۳ ـ در این مجموعه خاطراتى آمده که براى شخص گزارشگر اتفاق افتاده، یا او شاهد داستان بوده و یا شخص مورد وثوق و اطمینانى آن را نقل کرده است و در هر صورت حادثه به وقوع پیوسته است.

۴ ـ این مجموعه، تنها بازگو کننده خاطرات مربوط‍  به برکات سرزمین وحى نیست، بلکه افزون بر آن، زائران خانه خدا را با بهترین برکات سرزمین وحى آشنا مى سازد و راه و روش دستیابى به کرامات این سرزمین را نشان مى دهد. و نیز این حقیقت را متذکر مى شود که آنچه براى شمارى از زائران بیت اللّٰه الحرام و حرم نبوى اتّفاق افتاده، براى دیگران نیز قابل تکرار است و هر کس به این سرزمین قدم بگذارد به اندازه معرفت و تلاش خود مى تواند از برکات آن بهره مند شود.