تاريخ : چهارشنبه 1397/3/9
کد خبر: 64641
پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه  قرآن وحدیث

پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه قرآن وحدیث

معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه قرآن و حدیث از پذیرش دانشجو برای سال تحصیلی 97-98 در مقطع کارشناسی ارشد (از 12 خرداد ماه) ازطریق آزمون سراسری خبر داد.

دکتر هادی حجتدر گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی دارالحدیث، با بیان اینکه رشته های دانشگاه قرآن و حدیث در چهار شهر کشور ارائه می شود اظهار کرد: در قم رشته های زیر اجرا می شود:علوم قرآن و حدیث؛ علوم حدیث (گرایش‌ نهج‌البلاغه، تفسیر اثری)؛ کلام امامیه؛ فقه و مبانی حقوق اسلامی؛ روان‌شناسی اسلامی (گرایش روان‌شناسی مثبت‌گرا)؛ و ارتباطات (گرایش حج و زیارت)؛ علوم قرآنی (گرایش ادبی)

وی افزود: رشته های ارائه شده در شعبه تهران دانشگاه قرآن و حدیث عبارتند از:علوم قرآن و حدیث؛ علوم قرآنی (گرایش ادبی)؛ علوم حدیث(گرایش کلام و عقاید ، نهج البلاغه)؛ فقه و مبانی حقوق اسلامی؛ نهج البلاغه (گرایش اجتماعی، سیاسی، حقوق عمومی)؛ شیعه شناسی (گرایش کلام).

آقای حجت با اعلام اینکه در مشهد برای سومین سال در مقطع کارشناسی ارشد پذیرش دانشجو صورت می گیرد گفت: در شعبه مشهد و اصفهان رشته های علوم حدیث گرایش تفسیر اثری؛ علوم حدیث گرایش نهج البلاغه ارائه می شود.

معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه قرآن و حدیث تصریح کرد: در دوره مجازی دانشگاه، رشته های علوم قرآن و حدیث؛ علوم حدیث (گرایش‌های تفسیر اثری، نهج البلاغه، کلام و عقاید)؛ علوم قرآنی (گرایش مستشرقان)؛ نهج البلاغه (گرایش اجتماعی، سیاسی، حقوق مدنی)؛ فقه و حقوق اسلامی؛ روان شناسی اسلامی (گرایش مثبت گرا) ارائه می شود که علاقه مندان از سراسر کشور می توانند از طریق شبکه اینترنت نسبت به مشاهده دروس این رشته ها در دوره های مجازی این دانشگاه اقدام نمایند.

طبق اعلام سازمان سنجش نتایج اولیه ۹ خرداد اعلام خواهد شد و داوطلبانی که در آزمون سراسری ارشد مجاز به انتخاب رشته شده اند از تاریخ ۱۲ تا ۱۹ خردادماه می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور و مشاهده دفترچه نسبت به انتخاب کد رشته های مورد نظر خود اقدام نمایند.

آدرس دانشگاه قرآن و حدیث در قم: بلوارپانزده خرداد، چهارراه نوبهار، بعدازشهرک جهاد(مؤسسه علمی ـ فرهنگی دارالحدیث) و در تهران: شهرری، ضلع جنوبی حرم حضرت عبدالعظیم(ع) است.

علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر با تلفن ۰۲۵۳۷۱۷۶۲۵۲ و ۰۹۰۲۹۱۵۶۵۸۶ نشانی اینترنتی دانشگاه قرآن و حدیثwww.qhu.ac.irو تلفن گویا ۰۲۱۵۱۲۹۰ تماس بگیرند.

خبرگزاری فارس :
خبرگزاری ایکنا :
خبرگزاری ایرنا :