تاريخ : دوشنبه 1397/4/4
کد خبر: 65018
برگزاری مراسم گرامیداشت رحلت محدث والامقام حضرت عبدالعظیم حسنی (ع)

برگزاری مراسم گرامیداشت رحلت محدث والامقام حضرت عبدالعظیم حسنی (ع)

مراسم گرامیداشت رحلت محدث والامقام حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) و شهادت حضرت حمزه سیدالشهداء (ع) برگزار می ‌گردد.

به گزارش روابط عمومی آستان مقدّسحضرت عبدالعظیم علیه السّلام،این مراسم همچون سال‌ های گذشته با حضور جمع کثیری از مردم ولایتمدار و متدیّن شهرستان ری و ارادتمندان و شیفتگان حضرت سیدالکریم علیه السلام از سراسر کشور در مصلای بزرگ ری برگزار خواهد شد.

بر اساس این گزارش این مراسم معنوی در شب رحلت آن حضرت مصادف با پنج شنبه ۷ تیرماه بعد از نماز مغرب و عشاء با تلاوت آیات قرآن کریم توسط قاری ممتاز آقای محمد حسن موحدی آغاز و در ادامه زیارتنامه حضرت عبدالعظیم علیه السلام توسط حاج محمدرضا غلامرضازاده قرائت و آقای قاسم نعمتی به ذکر اشعار می پردازد.

همچنین در این مراسم ذاکر اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام حاج احمد واعظی به مرثیه سرائی خواهد پرداخت و سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین فرحزاد پایان بخش این مراسم خواهد بود.

حضرت عبدالعظیم الحسنی علیه السلام، نواده پاک امام حسن مجتبی علیه السلام و از راویان حدیث و از جمله دانشمندان بزرگی است که محضر سه تن از امامان معصوم علیهم السلام را درک کرده و از محضر ایشان بهره برده است.

سخنان ائمه علیهم السلام در مورد این شخصیت والا، محبوب و معتمد نزد اهل بیت علیهم السلام، نشان از شخصیت علمی و مدارج بالای معنوی آن محدّث والامقام دارد، چنانچه در روایتی مشهور، امام هادی علیه السلام زیارت بارگاه حضرت عبدالعظیم الحسنی علیه السلام را برابر با زیارت مزار منور حضرت سیدالشهداء علیه السلام در کربلا دانسته است.

لازم به ذکر است، این مراسم به طور مستقیم از طریق پایگاه اطلاع رسانی آستان مقدس حضرت عبدالعظیم الحسنی علیه السلام به نشانیwww.abdulazim.comپخش خواهد شد.

خبرگزاری فارس :
خبرگزاری ایکنا :
خبرگزاری ایرنا :