تاريخ : جمعه 1397/4/8
کد خبر: 65082
حضرت عبدالعظیم (ع) مرجع دینی و امين دين و فقیهی با عظمت بودند

حضرت عبدالعظیم (ع) مرجع دینی و امين دين و فقیهی با عظمت بودند

حجت الاسلام والمسلمین فرحزاد در شب رحلت حضرت عبدالعظيم (ع) بيان كرد: جناب سیدالکریم مرجع دینی و امین دین بودند.

استاد حوزه علمیه با بیان اینکهحضرت عبدالعظیم حسنی(ع)محدثی والامقام و فقیهی با عظمت بودند، گفت: جناب سیدالکریم مرجع دینی و امین دین بودند.

به گزارش روابط عمومى آستان مقدس حضرت عبدالعظيم عليه السلام، حجت الاسلام والمسلمین فرحزاد استاد حوزه علمیه، به مناسبت شب وفات حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) در حرم این محدث والامقام به ایراد سخنرانی پرداخت و گفت: مقام ۱۴ معصوم(ع)، مقامی اختصاصی است.

وی افزود: طبق صریح روایات؛ کسی حق ندارد ائمه اطهار(ع) را با کسی مقایسه کند. حتی کسی حق ندارد طمع و آرزوی داشتن مقام ایشان را داشته باشد.

حجت الاسلام والمسلمین فرحزاد وجود امامزادگان را عنایت الهی به بشریت دانست و اظهار داشت:

بعد از اهل بیت(ع) خداوند شخصیت‌های برجسته‌ای مانند حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) که دست پرورده این بزرگان بودند را به انسان‌ها عطا کرد تا مردم در مسیر هدایت گام بردارند.

استاد حوزه علمیه، حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) را محدثی والامقام و فقیهی با عظمت بیان کرد و گفت: ایشان محدث، فقیه، عالم و فردی زاهد بودند. ما مصداق کمی داریم که امام معصوم(ع) کسی را به دیگری ارجاع دهند ولی امام هادی(ع) به مردم ری توصیه فرمودند مباحث و مسائل دینی را از ایشان بپرسید.

وی با بیان اینکه حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) در طول عمر مبارکشان چند امام معصوم(ع) را درک و شاگردی آن بزرگان را به جای آوردند، عنوان کرد:

جناب سیدالکریم مرجع دینی و امین دین بودند؛ امام معصوم حضرت را به طور مطلق مورد تایید قرار دادند و این تایید نشان از آن دارد که حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) از سوی خداوند مورد تایید بودند. امام هادی(ع) خطاب به حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) فرمودند: شما به حق ولی ما هستید.

حجت الاسلام والمسلمین فرحزاد در ادامه با بیان اینکه ما در طول تاریخ افراد کمی داریم که دین خود را به محضر حضرات معصومین عرضه کرده باشند، گفت:

حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) کسی بود که دین خود را به محضر امام عرضه کرد تا مبادا دچار افراط و تفریط شده باشد.

استاد حوزه علمیه با تاکید بر اینکه ثبات قدم داشتن در دین بسیار مهم به شمار می‌رود، تصریح کرد: در آخر زمان حفظ دین بسیار دشوار است به گونه‌ ای که در روایت است اگر در آخر زمان کسی دیندار از دنیا برود ملائکه تعجب می‌کنند این فرد چگونه دین خود را حفظ کرده است.

وی با بیان اینکه ثواب زیارت حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) برابر با ثواب زیارت امام حسین(ع) در کربلا است، گفت:

در استان تهران ما امامزاده‌ای به این برجستگی که محدث، فقیه، عالم و زاهد باشد، نداریم.

حجت الاسلام والمسلمین فرحزاد افضل اعمال را ولایتمداری، سیراب کردن تشنگان و ذکر صلوات دانست و خاطرنشان کرد:

اول کسی که در اسلام لقب سیدالشهدا گرفت جناب حمزه عموی پیامبر(ص) بودند، طبق صریح رویات؛ حمزه شیر خدا و سید و سالار خداوند است.

خبرگزاری فارس :
خبرگزاری ایکنا :
خبرگزاری ایرنا :