تاريخ : پنج شنبه 1397/4/21
کد خبر: 65373
برگزاری چهاردهمین دوره آزمون اختصاصی ویژه طلاب دانشگاه قرآن و حدیث

برگزاری چهاردهمین دوره آزمون اختصاصی ویژه طلاب دانشگاه قرآن و حدیث

معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه قرآن و حدیث از برگزاری چهاردهمین دوره آزمون اختصاصی ویژه طلاب دانشگاه قرآن و حدیث خبر داد.

آقای دکتر حجتدر گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی دارالحدیث، با اشاره به برگزاری چهاردهمین دوره آزمون اختصاصی ویژه طلاب دانشگاه قرآن و حدیث با نظارت سازمان سنجش آموزش کشور اظهار کرد: این آزمون روز جمعه ۲۲ تیر ماه از ساعت ۹ همزمان در شهرهای قم، تهران، اصفهان و مشهد برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: ۶۶۱ نفر از طلاب(زن و مرد) برای شرکت در این آزمون ثبت‌نام کرده اند که شامل ۵۸۰ نفر از داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد در قالب ۱۴۷ نفر زن و ۴۳۳ نفر مرد و نیز ۸۱ نفر داوطلبان دکترا در قالب ۳۳ نفر زن و ۴۸ نفر مرد هستند.

معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه قرآن و حدیث با بیان اینکه ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد در رشته‌های مختلف حضوری و مجازی ۱۴۹ نفر است گفت: داوطلبان در هشت رشته و گرایش در مقطع کارشناسی ارشد با یکدیگر به رقابت می پردازند که از جمله آنها رشته‌های کلام امامیه، علوم حدیث(گرایش های کلام و عقاید، نهج البلاغه و تفسیر اثری)، علوم قرآن و حدیث، علوم قرآنی گرایش مستشرقان، روانشناسی اسلامی گرایش مثبت‌گرا و فقه و مبانی حقوق اسلامی است.

وی خاطرنشان کرد: در مقطع دکترا پذیرش دانشجو در چهار رشته علوم قرآن و حدیث، علوم و معارف نهج البلاغه، کلام امامیه و مدرسی معارف اسلامی گرایش قرآن و متون صورت می‌گیرد.

آقای حجت با بیان اینکه داوطلبان برای دریافت کارت ورود به جلسه می‌توانند از چهارشنبه ۲۰ تیرماه به پایگاه دانشگاه قرآن و حدیث مراجعه کنند گفت: شرکت‌ کنندگان لازم است یک ساعت پیش از شروع آزمون با در دست داشتن کارت ورود به جلسه در حوزه امتحانی حاضر شوند.

معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه قرآن و حدیث یادآور شد: مرحله اول اعلام نتایج آزمون رشته‌های دکترا و نیز رشته هایی که در مقطع کارشناسی ارشد دارای مصاحبه هستند دهه اول شهریور ماه و نتایج نهایی کلیه رشته‌ها در نیمه دوم شهریور از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه به نشانیwww.qhu.ac.irاعلام می‌شود.

خبرگزاری فارس :
خبرگزاری ایکنا :
خبرگزاری ایرنا :