تاريخ : یکشنبه 1397/6/4
کد خبر: 67039
ایجاد نارضایتی برای مردم، خیانت به اسلام، نظام و رهبری است

ایجاد نارضایتی برای مردم، خیانت به اسلام، نظام و رهبری است

آیت الله ری شهری در دیدار فرماندار، شهردار و مسئولان شهرستان ری
: هرکسی در هرجای این نظام موجب نارضایتی مردم شود، در حال خیانت به نظام و رهبری است، چون مردم اگر ببینند حقوق شان رعایت می شود، همه فشارها را تحمل خواهند کرد.

تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع)، امروز در دیدار فرماندار، شهردار و مسئولان شهرستان ری بمناسبت هفته دولت، در سخنانی با موضوع عوامل بقاء و زوال دولت ها در بیان روایات و معارف اسلامی گفت: اصلی ترین عوامل بقاء دولت ها، دو اصل «وحدت کلمه امّت  و همراهی با امام و رهبری» و دیگری «عدالت» و رعایت حقوق مردم است و اگر هر کدام از این عوامل موجود نباشد، حکومت و نظام قابل دوام نیست.

نشانه های ادبار و تضعیف حکومت ها در بیان روایات دینی اینگونه است که در آن حکومت ها، «اصول» فراموش می شود و همه در پی مسایل فرعی می گردند و فرومایگان مقدم داشته می شوند و افراد با فضیلت عقب زده می شوند.
عضو مجلس خبرگان رهبری در این دیدار با استناد به بخش هایی از خطبه ۲۱۶ نهج البلاغه با بیان این توضیح که دولت در ادبیات روایی به معنای قوه مجریه یا بخشی از حکومت نیست، بلکه به معنای «همه قوا و حاکمیت» است، اظهار داشت: اگر دو حق «وحدت کلمه مردم با امام و رهبری» و دیگری «رعایت حقوق مردم توسط اجزاء حکومت»، ادا شود در آن هنگام، «حق» عزیز و احکام دین در جامعه پیاده خواهد شد و نشانه های عدالت در جامعه آشکار می شود و درآن شرایط حکومت ماندگار  خواهد شد و سپس دشمن نیز هیچ طمعی به حکومت نخواهد داشت.

رئیس دانشگاه قرآن و حدیث با استناد به آیه ۱۳ و ۱۴ از سوره مبارکه یونس بیان کرد:  در فرمایش صریح قرآن خطاب به مسلمانان همراه پیامبر(ص)، آمده است، همه امّت های پیشین در پی ظلم به مردم و رعایت نکردن حقوق مردم از بین رفتند و ما شما را ، جای امّت های قبل به خلافت رساندیم و اگر شما نیز با رهبر امّت همراهی و عدالت را نیز رعایت کنید، ماندگار خواهید شد.

آیت الله محمدی ری شهری در ادامه با طرح این پرسش که چگونه می شود یک حکومتی به آن شرایطی که در بیان قرآن آمده است در معرض زوال  قرار می گیرد؟ تصریح کرد که نشانه های ادبار و تضعیف حکومت ها در بیان روایات دینی اینگونه است که در آن حکومت ها، «اصول» فراموش می شود و همه در پی مسایل فرعی می گردند و فرومایگان مقدم داشته می شوند و افراد با فضیلت عقب زده می شوند.

تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) گفت: در شرایط کنونی باید هر کس در هرجایی که قرار دارد، هرکاری که به او سپرده شده را درست انجام دهد و با رفع عیوب خود و نیانداختن اشکالات به گردن دیگران، در حد خودش به راضی ساختن مردم و رعایت حقوق آنان بپردازد؛ زیرا اگر مردم ببینند که حق شان رعایت می شود، همه فشار ها را تحمل می کنند و وحدت کلمه نیز حفظ خواهد شد.

در ابتدای این دیدار فرماندار شهرستان ری، ضمن تشکر از حمایت و هدایت های تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) گزارشی از اقدامات صورت گرفته را ارائه کرد.

خبرگزاری فارس :
خبرگزاری ایکنا :
خبرگزاری ایرنا :