تاريخ : یکشنبه 1397/9/11
کد خبر: 67649
ضرورت حضور فعال همه نهاد‌ها برای بزرگداشت سید‌الکریم

ضرورت حضور فعال همه نهاد‌ها برای بزرگداشت سید‌الکریم

توليت آستان حضرت عبدالعظیم (ع) در دیدار با مسئولان دستگاه‌های مختلف از ضرورت برنامه‌ریزی و حضور فعال آنها برای ارائه خدمات به زائران در ایام هفته بزرگداشت سید‌الکریم خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس؛ آخرین جلسه هماهنگی ستاد هفته بزرگداشت ولادتحضرت عبدالعظیم علیه‌السّلامبا حضورآیت‌الله محمدی ری شهریتولیت آستان مقدس، مسئولان دستگاه‌های فرهنگی کشور، فرماندار، شهردار و مسئولان شهرستان ری در آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) برگزار شد.

در این جلسه، تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) ضمن عرض خوش آمدگویی به همه مسئولان گفت: امید داریم ان شاءالله با هماهنگی‌های بیشتر در هفته گرامیداشت میلاد سلاله امام حسن مجتبی (ع)، هرسال برنامه‌ریزی بهتری نسبت به سال‌های گذشته برگزار شود.

آیت‌الله محمدی ری شهری بیان کرد: امسال چهلمین سال پیروزی انقلابی اسلامی است و شایسته است، امسال دستگاه‌ها متناسب با شرایط خود خدماتی که پس از انقلاب اسلامی و در طول آن انجام داده‌اند، برای اطلاع عموم گزارش دهند و از این رو کارنامه خدمات آستان مقدس از سال ۶۹ تاکنون تهیه شده و ان شاء الله در اختیار عموم قرار داده خواهد شد.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به مشکلات موجود در کشور گفت: مردم اگرچه در شرایط کنونی ممکن است از شرایط اقتصادی رضایت کامل نداشته باشند، اما بی شک پای انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی خواهند ایستاد و دشمن خیال خام خودش را به گور خواهد برد.

آیت الله محمدی ری شهری ادامه داد: رهبر معظم انقلاب، امام گونه در بحران‌های مختلف جریان نهضت را به خوبی مدیریت کردند و بی‌شک رهبری این نظام، کشور را از گردنه‌های موجود عبور خواهند داد و همه این شرایط را خواهند دید.

تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) با بیان شرایط زندگی امام حسن مجتبی(ع) اظهار داشت: امام حسن مجتبی(ع) در زندگی خود و حتی پس از شهادتشان در غربت بسر می‌بردند، و می‌توان حضرت عبدالعظیم(ع) را به عنوان شاخص‌ترین فرزندان امام حسن مجتبی(ع) در کشور ما برشمرد که خدمت به ایشان بزرگداشت نام امام حسن مجتبی(ع) بشمار می‌رود.

آیت‌الله محمدی ری شهری گفت: مسئولین پرونده‌ای در کارهای خود درخصوص خدمت به نام حضرت عبدالعظیم(ع) ایجاد کنند، که هر کس بعد از ایشان به این مسئولیت گمارده شد، بداند که کارها تا چه مسیری پیش رفته و بقیه امور را دنبال کند.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: برگزاری هفته فرهنگی ری که از امسال اجرایی شد کار بسیار شایسته‌ای است و همه دستگاه‌های فرهنگی باید ابتکار بخرج دهند تا این امور فرهنگی را پربارتر از قبل انجام دهند.

آیت الله محمدی ری شهری با اشاره به هفته بزرگداشت ولادت حضرت عبدالعظیم(ع) گفت: آستان مقدس در هفته بزرگداشت ولادت حضرت عبدالعظیم(ع) از کارهای ابتکاری حمایت می‌کند و در این هفته مناسب است که هر دستگاهی غیر از انجام کارهای فرهنگی رایج، خدمت بیشتری به مردم ارائه دهد تا مردم متوجه بردن نام حضرت درخصوص خدماتی که دریافت می‌کنند، باشند و در همین راستا باید اصناف، کسبه، بازاریان و نهادهای خدماتی در این خصوص برنامه‌ریزی کنند.

تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) در پایان گفت: خدمت به مردم از مهمترین شئون و در سیره زندگی اهل بیت(ع) بوده است و در طرحی که در شورای عالی فرهنگی آستان مقدس تدارک دیده شده، از جامعه اساتید دانشگاه، خادمان افتخاری آستان مقدس در حوزه کار خودشان با نام حضرت عبدالعظیم(ع) خدمت خواهند کرد و این کار باید به همه جا تسری یابد.

خبرگزاری فارس :
خبرگزاری ایکنا :
خبرگزاری ایرنا :