تاريخ : دوشنبه 1397/9/19
کد خبر: 67695
فلسفه حکومت اسلامی، زنده نگهداشتن ارزش‌های دینی در جامعه است

فلسفه حکومت اسلامی، زنده نگهداشتن ارزش‌های دینی در جامعه است

آیت الله محمدی ری شهری در مراسم افتتاحیه هفته بزرگداشت میلاد حضرت عبدالعظیم(ع) گفت: در هفته بزرگداشت ولادت حضرت عبدالعظیم(ع)، خدمات خود به مردم را در حوزه های مختلف مورد ارزیابی قرار دهیم.

به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا ـآیت الله «محمدی ری شهری»در مراسم افتتاحیه هفته بزرگداشت میلادحضرت عبدالعظیم(ع)با تبریک هفته ولادت مخدوم و سرور ما حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) به خدمتگزاران، مردم ری و خادمان این آستان نورانی گفت:
در این هفته شایسته است، با توجه به گذشت چهل سال از انقلاب اسلامی ارزیابی از خودمان و خدمات بخش مرتبط با ما به مردم داشته باشیم و در پی آن نقاط قوت را تقویت و نقاط ضعف را برطرف کنیم.

رئیس موسسه علمی فرهنگی دارالحدیث با استناد به فرازی از نامه امام علی(ع) به مالک اشتر گفت:
آنحضرت در پایان این نامه می فرمایند که از خداوند می خواهم هم من را و هم تو را به آنچه که رضای الهی است موفق بدارد و در نزد خدای متعال برای انجام صحیح وظایف مان حجت واضحی داشته باشیم و نیز در برابر مردم هم عذر واضحی داشته باشیم که توانسته ایم برای کسب رضایت مردم در حد توان تلاش کنیم و همچنین کارمان همراه با نیک نامی باشد و از خودمان نیز اثر خوبی برجای بگذاریم.

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: وقتی که امیرالمومنین بعد از ۲۵ سال با فشار مردم حکومت را پذیرفت، طبق نقل فرمودند من این حکومت را بر اساس رقابت قدرت و مال دنیا نپذیرفتم. بلکه هدفم اصلاح و حل مشکلات مردم و رسیدن به داد مظلوم و زنده نگهداشتن ارزش های دینی در جامعه است و همین اساس فلسفه حکومت دینی را تشکیل می دهد.

آیت الله محمدی ری شهری، اظهار داشت: اگر رقابت بر سر خدمت باشد، دروغ و بهتان و فتنه انگیزی و رقابت های ناسالم وجود نخواهد داشت و اساسا شکل انتخابات در نظام مقدس جمهوری اسلامی، با همین مبنا باید با سایر انتخابات های دنیا متفاوت باشد.

تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) بیان کرد: از وظایف خدمتگزاران نظام اسلامی، حفظ وظایف طبیعی، تغییر نامگذاری های نازیبا ، ایجاد اقامت سرای مناسب در بخش ها که خصوصا این موضوع در شهرری، بسیار مورد نیاز است و باید توسط مسئولان به آن توجه شود، راه سازی، نظافت شهرها و ساختن مسجد و سر پناه برای رهگذر در حکومت های اسلامی است.

آیت الله محمدی ری شهری گفت: در نامگذاری های خیابان ها و بزرگراه ها، حد و مرز اشخاص حفظ شود و در خصوص اسامی ائمه (ع) باید نامگذاری ها با دقت بسیار بالایی انجام شود.

رئیس موسسه علمی فرهنگی دارالحدیث گفت: در روایتی از نبی مکرم اسلام (ص)، آمده است، بهترین مردم کسانی هستند که مردم از آن ها بیشتر سود می برند و نیز در روایت است که وقتی حضرت عیسی (ع) زبانش در بدو تولد به نطق گشوده شد، خود را به صفت مبارک توصیف کرد، منظور از عبارت «مبارک» نافع بودن ایشان برای مردم است.

فرماندار ویژه شهرستان ری نیز در ابتدای این مراسم اظهار داشت: امامزادگان و زیارتگاه ها در راستای صیانت از جامعه دارای ظرفیت های ارزنده ای هستند.

هدایت الله جمالی پور یادآور شد: آغاز هفته فرهنگی ری بهترین فرصت برای ترویج فرهنگ غنی اسلامی و قرآنی است و از ظرفیت های آستان حضرت عبدالعظیم (ع) می توان برای توسعه فرهنگ دینی بهره گرفت.

وی در پایان اظهار داشت: تداوم انقلاب و ارزش های اسلامی در انسجام ملی شکل می گیرد و باید در این زمینه بیش از گذشته هم افزایی داشته باشیم.

مراسم افتتاحیه هفته بزرگداشت ولادت حضرت عبدالعظیم(ع) و هفته فرهنگی ری با حضور تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع)، اعضای شورای اداری شهرستان ری و جمعی از پرسنل آستان مقدس در تالار شیخ صدوق(ره) برگزار شد.

خبرگزاری فارس :
خبرگزاری ایکنا :
خبرگزاری ایرنا :