تاريخ : شنبه 1398/1/31
کد خبر: 68616
«انقلاب مهدوی» انقلاب احیای ارزش‌های اصیل اسلامی است

«انقلاب مهدوی» انقلاب احیای ارزش‌های اصیل اسلامی است

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: انقلاب جهانی حضرت مهدی(عج) بزرگ‌ترین انقلاب فراگیر در جهان است که سبب احیای ارزش‌های اسلامی و الهی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم ،آیت‌الله محمد محمدی ری‌شهریدر سلسله نشست‌های ماهانه فرهنگ مهدوی مؤسسه فرهنگی هنری موعود عصر(عج) با بیان اینکه نظام و مکتب جمهوری اسلامی از بُعد بین‌المللی مدیون اعتقاد به زمینه‌ساز بودن برای یک جریان مهم انقلابی و اسلامی است اظهار داشت: از نظر داخلی نیز دولتمردان نظام اسلامی برای اینکه زمینه‌ساز حکومت جهانی حضرت مهدی(عج) باشند باید رفتار خود را در مسیر و سیره آن حکومت قرار دهند.

وی با بیان اینکه شیوه و سیره حکومت مهدوی همان سیره حکومت نبوی و علوی با توجه به مقتضیات زمان و مکان است تصریح کرد: در روایات بسیاری آمده است که روش حکومت حضرت مهدی(عج) همان سیره حکومت رسول الله(ص) و امیرالمؤمنین(ع) است؛ از این‌رو می‌توان انقلاب جهانی حضرت مهدی(عج) را بزرگ‌ترین انقلاب فراگیر در جهان دانست که سبب احیای ارزش‌های اسلامی و الهی می‌شود.

عضو مجلس خبرگان رهبری سپس با اشاره به مردمی بودن حکومت مهدوی افزود: پایه‌های این حکومت بسیار فراتر از بیعت و نظر مردم و بر پایه محبت، عشق، معرفت و بصیرت مردم با سیره عملی اهل بیت(ع) در دوران قدرت و حاکمیت شکل می‌گیرد.

آیت‌الله ری‌شهری در پایان خاطرنشان کرد: مهم‌ترین ویژگی و شعار حکومت مهدوی ظلم‌ستیزی و عدالت‌گستری است که همه ارزش‌ها و اصول انقلاب اسلامی ما نیز ریشه در آن دارد، بنابراین افرادی که می‌خواهند برای آن حکومت بزرگ زمینه‌سازی کنند باید با ظلم به عنوان بزرگ‌ترین منکر مبارزه و عدل را به عنوان بزرگ‌ترین معروف در جامعه گسترش دهند.

خبرگزاری فارس :
خبرگزاری ایکنا :
خبرگزاری ایرنا :