تاريخ : سه شنبه 1398/2/3
کد خبر: 68625
تمدید ثبت نام آزمون ویژه طلاب مقطع ارشد و دکتری دانشگاه قرآن و حدیث

تمدید ثبت نام آزمون ویژه طلاب مقطع ارشد و دکتری دانشگاه قرآن و حدیث

معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه قرآن و حدیث از تمدید ثبت نام آزمون اختصاصی ویژه طلاب برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا تا 20 خردادماه امسال خبر داد.

پایگاه اطلاع رسانی دارالحدیث ـآقای دکتر هادی حجت، با اعلام همدردی با هموطنانی که گرفتار سیل شده اند افزود:
شورای آموزشی دانشگاه قرآن و حدیث، به منظور مساعدت، همراهی و پاسخ مثبت به درخواست های مکرر این عزیزان و طلابی که به کمک سیل زدگان شتافته اند و نیز با لحاظ در پیش بودن ماه مبارک رمضان، آزمون اختصاصی ویژه طلاب این دانشگاه در مقاطع ارشد و دکتری را با تاخیر برگزار می نماید.

وی گفت: مهلت ثبت نام تا ۲۰ خردادماه ۹۸ تمدید شده است و ۳۱ خردادماه ۹۸ آزمون ورودی مقطع دکتری در دو نوبت صبح و عصر صرفا در شهر قم برگزار می گردد. همچنین آزمون ورودی کارشناسی ارشد ۷ تیرماه ۹۸ ساعت ۹ صبح در شهرهای قم، تهران، مشهد و اصفهان برگزار خواهد شد.

آقای حجت در ادامه به عناوین رشته‌ها و گرایش‌های آزمون اختصاصی اشاره کرد و گفت: این رشته‌ها در مقطع کارشناسی‌ارشد شامل رشته علوم حدیث گرایش‌های نهج‌البلاغه، کلام و عقاید، اخلاق و تفسیر اثری و نیز رشته های علوم قرآن و حدیث، کلام امامیه، تفسیر روایی، روان­شناسی اسلامی گرایش مثبت­گرا و فقه و مبانی حقوق اسلامی است.

در مقطع دکتری نیز در شهر های قم و تهران جمعاً در ۵ رشته و گرایش پذیرش دانشجو انجام می شود. در قم برای رشته های علوم قرآن و حدیث، کلام امامیه، علوم و معارف نهج­البلاغه و در تهران برای رشته مدرسی معارف اسلامی گرایش قرآن و متون اسلامی و نیز گرایش اخلاق اسلامی.

معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه قرآن و حدیث به تبیین ضوابط و شرایط پذیرش و تحصیل در مقطع ارشد پرداخت و افزود: هر داوطلب مجاز به انتخاب حداکثردو کد رشته محل است و مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی‌ارشد، دو سال است و دانشجو می تواند در صورت تمایل به جای تدوین پایان نامه با گذراندن واحد درسی جایگزین به صورت آموزش محور فارغ التحصیل شود.

آقای حجت، مدرک سطح دو مورد تأیید مرکز مدیریت و یا مدرک کارشناسی معتبر از دیگر مراکز آموزش عالی به همراه مدرک سطح یک را از جمله شرایط پذیرش داوطلبان عنوان کرد و افزود: شاغلین به تحصیل (در سطح دو یا دوره کارشناسی)، در صورت فراغت از تحصیل تا تاریخ ۳۱ شهریورماه ۹۸ مجاز به ثبت­نام نهایی به عنوان دانشجو خواهند بود.

معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه قرآن و حدیث به هزینه تحصیل برادران و خواهران طلبه اشاره کرد و گفت: در مقطع ارشد تحصیل برای برادران طلبه، در برخی رشته های حضوری برای چهار نیمسال کاملا رایگان است و در هر صورت در همه رشته ها اعم از حضوری و مجازی کلیه طلاب در مدت مجاز تحصیل از حداقل ۸۰ درصد تخفیف در شهریه ثابت برخوردار خواهند بود.

وی تصریح کرد: در مقطع دکتری نیز تخفیفات ویژه ای برای کلیه طلاب و نیز طلاب ممتاز و پژوهشگر در نظر گرفته شده است که جزئیات آن در آیین نامه مالی دانشجویی از طریق پایگاه اینترنتی دانشگاه قابل مشاهده است.

دکتر حجت درباره زمان و نحوه ثبت نام اعلام کرد: ثبت­ نام آزمون اختصاصی تا ۲۰ خردادماه ۹۸ صرفا به صورت اینترنتی و با مراجعه به پایگاه اینترنتی دانشگاه انجام می­شود.

داوطلبان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به نشانی اینترنتی www.qhu.ac.ir مراجعه و یا با شماره تلفن  ۳۷۱۷۶۲۰۵-۰۲۵  و ۰۹۰۲۹۱۵۶۵۸۶ تماس حاصل کنند.

خبرگزاری فارس :
خبرگزاری ایکنا :
خبرگزاری ایرنا :