تاريخ : شنبه 1398/2/7
کد خبر: 68649
ضرورت ترویج معارف اهل بیت(ع) با استفاده از ظرفیت هنر

ضرورت ترویج معارف اهل بیت(ع) با استفاده از ظرفیت هنر

آیت‌الله محمدی ری‌شهری : باید برای معرفی ائمه اطهار علیهم‌السلام و فرزندان طاهرین‌شان و فلسفه زیارت آنان در قالب فیلم و سایر ظرفیت‌های هنری گام برداشت.

به گزارش خبرگزاری فارس؛ «احد جاودانی» دبیر نخستین جشنواره ملی حکمت و نیایش در راستای برگزاری هرچه بهتر این جشنواره با آیت‌الله ری‌شهری دیدار و گفت‌وگو کرد.

آیت‌الله ری‌شهری تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) در این دیدار بر استفاده از زبان فرهنگ و هنر در تبلیغ و ترویج فرهنگ زیارت حضرت عبدالعظیم (ع) که زیارتشان برابر با زیارت حضرت سیدالشهدا (ع) است، تأکید کرد.

وی با اشاره به اهمیت زیارت این امامزاده واجب‌التکریم و امامزادگان مجاور افزود: معرفی ائمه اطهار علیهم‌السلام و فرزندان طاهرین‌شان و فلسفه زیارت آنان را می‌توان در قالب فیلم و سایر ظرفیت‌های هنری ترویج داد.

آیت‌الله ری‌شهری تصریح کرد: تاکنون اقدامات فرهنگی و هنری خوبی در این زمینه انجام شده ولی نسبت به جایگاه ائمه طاهرین (ع) و امامزاداگان باید فعالیت‌های بیشتری صورت پذیرد.

تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) برگزاری چندین دوره جشنواره فرهنگی و هنری حضرت عبدالعظیم (ع) را مفید ارزیابی کرد و افزود: استمرار این حرکت در ابعاد ملی لازم است و برای اجرای باشکوه این حرکت ارزنده، همکاری و ظرفیت نهادهای مختلف از جمله وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مثمرثمر خواهد بود.

«احد جاودانی» مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران نیز در این دیدار با اشاره به برگزاری جشنواره ملی حکمت و نیایش با محوریت نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه در قالب جشنواره‌های آیات در استان تهران گفت: این جشنواره با همکاری معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با هدف معرفی آثار برتر پژوهشی، علمی و ادبی در حوزه عترت برگزار می‌شود.

وی افزود: تقویت مبانی دینی و بنیان‌های اخلاقی با محوریت نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه، حمایت از پژوهشگران، استادان، هنرمندان و فعالان حوزه معارف و مفاهیم عترت طاهره(ع)، جریان‌سازی و رونق بخشی به این نوع آثار پژوهشی ازجمله اهداف این جشنواره است.

وی افزود: معرفی ابعاد شخصیتی و معارف اهل بیت عصمت و طهارت (ع) همواره جزو برنامه‌های مهم این اداره کل بوده است و از ظرفیت فرهنگ و هنر در معرفی و بازشناسی بیشتر ائمه طاهرین (ع) همواره بهره گرفته می‌شود.

در ادامه دبیران علمی و هنری جشنواره ملی حکمت و نیایش نیز به تشریح فعالیت‌های شورای سیاست‌گذاری جشنواره پرداختند.

بر اساس این گزارش، نخستین جشنواره ملی حکمت و نیایش با محوریت دو کتاب نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه و با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران و معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی استان تهران برگزار می‌شود؛ مهلت ارسال اثر به دبیرخانه این جشنواره تا ۱۵ اردیبهشت‌ماه تمدید شده است.

علاقه‌مندان برای دریافت اطلاعات بیشتر به سایت http://hekmatoniayesh.com مراجعه کنند.

خبرگزاری فارس :
خبرگزاری ایکنا :
خبرگزاری ایرنا :