تاريخ : پنج شنبه 1398/4/27
کد خبر: 68992

انتشار دو عنوان کمک‌آموزشی جدید ویژه داوطلبان دکتری علوم قرآن و حدیث

سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور دو عنوان کتاب کمک‌آموزشی جدید ویژه داوطلبان دکتری رشته علوم قرآن و حدیث را منتشر کرد.

به گزارش ایکنا؛ سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور وابسته به جهاد دانشگاهی، دو «تلخیص تاریخ قرآن رامیار» و «کتاب تفسیر سور مبارکه آل عمران، انسان، طارق، اعلی و علق» در قالب دو کتاب کمک آموزشی جدید ویژه داوطلبان دکتری رشته علوم قرآن و حدیث منتشر کرد.

کتاب تلخیص تاریخ قرآن رامیار

کتاب حاضر تلخیص ۱۰ فصل از فصول ۱۷ گانه کتاب تاریخ قرآن دکتر محمود رامیار است که در آن به تلخیص مهم‌ترین فصولی که طی سال‌های اخیر مورد توجه طراحان در آزمون دکتری رشته علوم قرآن و حدیث بوده پرداخته شده است.

با توجه به حجم زیاد مطالب و نیاز دانشجو به تسلط بر مطالب جمع آوری شده در کتاب پیش‌رو و فراوانی سوالات ۷ سال اخیر، پیشنهاد می‌گردد که ابتدا تسلط لازم بر فصول ارائه شده از سوی دانشجویان حاصل شود. سپس در صورت داشتن زمان کافی و تمایل به مطالعه کامل منبع فوق‌الذکر به مطالعه سایر فصول بپردازید تا حجم زیاد مطالب انسجام ذهنیتان را برهم نزند و با مطالعه روش‌مند نتیجه مطلوب حاصل شود.

کتاب تفسیر سور مبارکه آل عمران، انسان، طارق، اعلی و علق

کتاب حاضر خلاصه‌ای بر مبنای جلد‌های ۳، ۴ و ۲۰ کتاب تفسیر المیزان اثر علامه طباطبایی و جلد‌های ۳، ۴، ۲۹ و ۳۰ تفسیر البیان طبرسی است که پس از بیان هر آیه شأن نزول آن آمده و به دنبال آن واژه شناسی مربوط به ان از نگاه این دو مفسر آورده شده و در نهایت نکات تفسیری المیزان و در پی آن مجمع البیان ذکر شده و در موارد محدودی به بحث‌هایی که علامه طباطبایی ذیل برخی از آیات آورده است، پرداخته شده است.

با توجه به حجم زیاد مطالب و نیاز داوطلب به تسلط بر نظرات هریک از این مفسرین به ویژه مباحث علامه طباطبایی و گاه مفسرانی که طبرسی در مجمع البیان آورده است (با توجه به فراوانی سؤالات که اکثراً از المیزان است) پیشنهاد می‌شود که ابتدا تسلط لازم بر نکات المیزان از سوی دانشجویان حاصل شود. سپس به مطالعه نکات مجمع البیان بپردازند تا حجم زیاد مطالب انسجام ذهنی داوطلبان را بر هم نزند و با مطالعه روش‌مند نتیجه مطلوب حاصل شود.

بهره‌گیری از کتب تلخیص شده به داوطلبان کمک می‌کند که علاوه بر صرفه‌جویی در وقت مطالعه، به نکات مهم هر بحث از کتب اصلی بپردازند و با حذف مطالب غیرضروری و کم‌اهمیت، تمرکز خود را بر موضوعات و مفاهیم کلیدی و مهم‌تر گذاشته و با ذهنی منظم و منسجم بر اساس مطالب ارائه‌شده به یادگیری دقیق‌تر مباحث طبقه‌بندی شده پرداخته تا به نتیجه مورد انتظارشان دست یابند.

راه‌های سفارش

علاقه‌مندان جهت مشاهده و کسب اطلاعات بیشتر درباره این دو کتاب و دیگر کتب کمک‌آموزشی منتشرشده از سوی سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور می‌توانند به پایگاه اطلاع‌رسانی مرکز مطالعات میان رشته‌ای قرآن کریم به آدرسwww.ciqs.ir مراجعه کنند.

یادآور می‌شود، داوطلبان گرامی می‌توانند جهت تهیه این دو محصول با ۲۵ درصد تخفیف به طرق حضوری و غیرحضوری اقدام کنند؛ سفارش حضوری با مراجعه به سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور به نشانی تهران- خیابان انقلاب - خیابان قدس- خیابان بزرگمهر- پلاک ۸۵- طبقه دوم مرکز فعالیت‌های قرآنی دانشجویان (شنبه تا چهارشنبه از ۸ صبح تا ۱۶ عصر) و سفارش غیرحضوری از طریق تماس با ۶۶۴۸۶۵۶۶۳-۰۲۱ صورت می‌پذیرد.

خبرگزاری فارس :
خبرگزاری ایکنا :
خبرگزاری ایرنا :