تاريخ : دوشنبه 1399/11/20
کد خبر: 70912

کتاب «سیره نبوی در نگاه علوی؛ پژوهشی در نهج البلاغه» منتشر شد

بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی کتاب «سیره نبوی در نگاه علوی؛ پژوهشی در نهج البلاغه» را منتشر و روانه بازار نشر کرد.

کتاب «سیره نبوی در نگاه علوی؛ پژوهشی در نهج البلاغه» نوشته دکتر انتصار عدنان عبدالواحد العواد خواننده را با سیره پیامبر(ص)، آشنا کرده و در این مسیر با آوردن صدها منبع استوار بخش بزرگی از پرسش های اهل معرفت را پاسخ داده است.
این اثر در فصولی ۵ گانه به موضوعات «پیوند امیرالمومنین(ع) با پیامبر اعظم(ص)»، «زمینه‌های پیوند پیامبر(ص) با امیرالمومنین(ع)»، «نبوت در نهج البلاغه وظایف، نشانه‎ها و ویژگیها»، «مقدمات انگیزش پیامبر(ص) و رویدادهای آن» و«سنت نبوی در نگاه علوی» می‎پردازد.
همچنین ابعاد و زمینه‌های پیوند پیامبر(ص) با امیرالمومنین(ع)، محیط زندگی پیامبر(ص)، مفهوم نبوت و ضرورت آن، نشانه های نبوت، عبادت پیامبر(ص) در غار حرا پیش از بعثت، سنت نبوی و جایگاه آن در نگاه امیرالمومنین(ع)، نقش امیرالمومنین(ع) در زنده کردن سیرت رسول خدا(ص)، مفهوم سنت نبوی و جایگاه آن و... از دیگر موضوعات مطرح شده در این کتاب است.
در بخشی از این کتاب با عنوان «ویژگیهای پیامبر اکرم(ص) و سجایای اخلاقی او» به برخی از ویژگیهایی پیامبر(ص) همچون مقام گواهی، مقام خاتمیت، پیامبر امی، رحمت، عدل، بلاغت، تواضع، شجاعت و زهد اشاره شده است.
گفتنی است: این اثر توسط حمید رضا آژیر پژوهشگر و مترجم بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی به زبان فارسی ترجمه شده است و در شمارگان ۳۰۰ نسخه در قطع وزیری در اختیار علاقمندان قرار گرفته است.

خبرگزاری فارس :
خبرگزاری ایکنا :
خبرگزاری ایرنا :