تاريخ : دوشنبه 1400/4/14
کد خبر: 71381

انتشار شماره جدید فصلنامه «دانش‌ها و آموزه‌های قرآن و حدیث»

یازدهمین شماره از فصلنامه علمی _اختصاصی «دانش‌ها و آموزه‌های قرآن و حدیث» منتشر شد.

یازدهمین شماره از فصلنامه علمی_اختصاصی«دانش‌ها و آموزه‌های قرآن و حدیث»منتشر شد؛ در این شماره نگاشته‌هایی در قالب‌های: سرمقاله، مقاله سفید، مقاله شناختی، مقاله نکته‌نگاری، مقاله ترجمه و یاداشت آزاد چاپ شده است.

وضعیت‌شناسی نیاز سنجی‌های پژوهشی در حوزه دین؛ راهکار وحدت امت همراه با ویژگی هدایت، در نگاه قرآن و سنت؛ صفات الهی همنشین با حاجت‌ها و استعاذه‌های معصومان علیهم السلام (با تکیه بر کتاب عدة الداعی) از جمله مقالات این کتاب هستند.

همچنین گزارشی از سازماندهی روایات ذیل آیه بسمله در کتاب «تفسیر الاثری الجامع»؛ گزارشی از کتاب «مفاتیح الشفاء»؛ راه‌هایی برای کشف معنای علائم اختصاری در نسخه‌های خطی؛ بررسی تحلیلی میراث حدیثی ابن ابی جمهوی اَحسائی؛ گزارشی از پایان نامه موانع پیشرفت انسان از منظر صحیفه سجادیه و تطبیق آن با آیات قرآن کریم و  نقش شرط و جزاء در خوانش جمله های درهم تنیده با تطبیق بر حدیث«لَو أنَّ العِبادَ إذا جَهِلوا وَقَفوا وَ لَم يَجْحَدوا لَم يَكْفُروا»مقالات دیگر این مجموعه است.

این مجله نگاشته‌های علمی را در ۲۸ قالب مختلف چاپ می‌کند؛ تعریف و توضیح این قالب‌ها در شماره یکم و ششم مجله منتشر شده است. همچنین امکان انتشار نگاشته‌های عربی، مقالات پیوسته و یادداشت‌های آزاد قرآنی و حدیثی هم در این فصلنامه علمی وجود دارد.

تارنمای مجلّه به آدرس:www.majaleh-a.ir؛ رایانامه به آدرس:  majaleh.d.a@gmail.com و شماره تماس: ۰۹۲۱۴۳۱۲۶۵۱ در اختیار علاقه‌مندان به مباحث این نشریه است.

» مطالعه مقالات

منبع :ایکنا
خبرگزاری فارس :
خبرگزاری ایکنا :
خبرگزاری ایرنا :