تاريخ : شنبه 1400/9/20
کد خبر: 73813

کتاب «اسباب ورود حدیث»، راهی بازار نشر شد

جدیدترین اثر حجت‌الاسلام محمدحسن ربانی بیرجندی، استاد حوزه علمیه مشهد و مدیرگروه فقه و مبانی اجتهاد مرکز تخصصی آخوند خراسانی با عنوان «اسباب ورود حدیث» از سوی انتشارات بوستان کتاب منتشر شد.

کتاب اسباب ورود حدیث، اثر استادمحمدحسن ربانی بیرجندی، در راستای کتاب اصول و قواعدفقه الحدیثکه سالیان پیش منتشر و در بعضی مراکز آموزشی حوزه علمیه به صورت کتاب درسی در آمده، تألیف شده است

این اثر توانسته بخشی از جایگاه فقه الحدیث و غریب الحدیث را نشان داده و اهمیت این دو دانش را بیان کند، ولی در فهم محتوای حدیث و بلکه لغات حدیث در قواعدی می‌تواند ما را کمک کند که آن قواعد نقشی بسزا در فهم حدیث دارند.

در این اثر به بررسی قواعدی پرداخته شده که به فهم بیشتر احادیث کمک می‌کند و ما را به اندرون حدیث می‌کشاند، مانند قضیه سبب ورود حدیث که نقشی کلیدی در فهم حدیث دارد و سبب می‌شود تا فقه الحدیث در آن روان و آسان شود.

همچنین در این کتاب مثال‌های ملموسی از دانش غریب الحدیث ذکر شده تا اهمیت و جایگاه غریب الحدیث خود را نشان دهد، به هر حال این کتاب در این موضوع مهم فقه الحدیث و در راستای آن اهمیت غریب الحدیث تألیف شده و تا به علاقه مندان تازه وارد در این میدان عظیم یعنی فقه الحدیث و فهم و درک معانی احادیث برخی نکات را یادآور شود.

گفتنی است، کتاب «اسباب ورود حدیث» با شمارگان ۴۰۰ عدد و با بهای ۸۶ هزارتومان در تمامی فروشگاه‌های انتشارات بوستان کتاب در دسترس علاقه مندان به مباحث حدیثی قرار گرفته است.

خبرگزاری فارس :
خبرگزاری ایکنا :
خبرگزاری ایرنا :