تاريخ : چهارشنبه 1392/9/27 تاریخ ایجاد:
کد خبر: 28509
کتاب «الگوی اسلامی شادکامی» منتشر شد

کتاب «الگوی اسلامی شادکامی» منتشر شد

کتاب «الگوی اسلامی شادکامی» نوشته عباس پسندیده به همت انتشارات مؤسسه دارالحدیث منتشر شد.

به گزارش پایگاه حدیث نت، کتاب الگوی اسلامی شادکامی به «تعریف شادکامی»، «ساختار شادکامی»، «مبانی شادکامی»، «بنیاد شادکامی» و «عوامل مشترک رضامندی تکوینی»، «عوامل اختصاصی رضامندی در خوشایند»، «عوامل نشاط»، «الگوی اسلامی شادکامی»، «شادکامی در روانشناسی مثبت گرا»، اشاره کرده است.
نویسنده این کتاب معتقد است، شادکامی اصیل و پایدار آرزوی طلایی هر انسان است. چه بسا انسان هایی که آن را دنبال کردند و به دست نیاوردند. سؤال اول اینکه اساسا شادکامی چیست و ما به دنبال چه چیزی هستیم؟
سؤال دوم اینکه راه دستیابی به آن چیست و ما چه باید انجام دهیم؟ فرمول شادکامی عبارت است از زندگی شاد به اضافه زندگی خوب.
در این اثر پایه نظری، نشاط و رضامندی و در سطحی کلان تر پایه نظری شادکامی بیان شده اند سپس عوامل تحقق زندگی شاد(نشاط) و زندگی خوب(رضامندی)، به تفصیل توضیح داده شده است.
پژوهشکده اخلاق و روانشناسی اسلامی مؤسسه علمی ـ فرهنگی دارالحدیث بر اساس نیازها و ظرفیت‌های فراوانی که متون دینی در حوزه روانشناسی دارد تلاش خود را بر تبیین این آموزه‌ها متمرکز کرده است.
چاپ اول کتاب «الگوی اسلامی شادکامی با رویکرد مثبت گرا» نوشته عباس پسندیده در ۶۲۴ صفحه تألیف شده و با تیراژ ۱۰۰۰ نسخه قطع وزیری، جلد شومیز و قیمت۱۵ هزار تومان به تازگی به همت انتشارات دارالحدیث منتشر شده است.

خبرگزاری فارس :
خبرگزاری ایکنا :
خبرگزاری ایرنا :