تاريخ : دوشنبه 1393/6/17 تاریخ ایجاد:
کد خبر: 34389
کتابخانه ای با 2 هزار عنوان کتاب درباره امام رضا(ع)

کتابخانه ای با 2 هزار عنوان کتاب درباره امام رضا(ع)

در این کتابخانه تخصصی دو هزار عنوان کتاب وجود دارد که در 50 موضوع اصلی درباره امام رضا(ع) طبقه‌بندی می‌شوند. این کتابخانه از ابعاد گوناگون فرصتی مناسب برای پژوهشگران و محققان به شمار می‌آید.

محسن صادقی در گفت وگو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، اظهار کرد: در این کتابخانه علاوه بر آثار چاپی، کتاب  های چاپ سنگی و مخطوطات با موضوع امام رضا(ع) نگهداری می شوند که احیای دوباره آن ها از جمله برنامه های این کتابخانه است. پژوهشگران این حوزه می توانند برای این کار با این کتابخانه تخصصی همکاری کنند. وی ادامه داد:
�حدیث رأس الجالوت� و �مطلع الشمس� از جمله آثار چاپ سنگی و قدیمی اند که به همان شیوه گذشته شان وجود دارند و تاکنون تصحیح و چاپ مجدد نشده اند.
البته برای بازبینی و معرفی این آثار قدیمی و مرجع، مقالاتی را در هفته نامه �مقالات رضوی� منتشر کرده ایم.
این هفته نامه با هزینه محدود منتشر می شود. بنابراین، شمارگانش بسیار کم و محدود است.
مدیر کتابخانه تخصصی امام رضا(ع) گفت: این کتابخانه به شیوه قفسه باز اداره می شود و محققان، دانشجویان و حوزویان به آسانی می توانند برای تحقیق و تالیف از کتاب های این کتابخانه تخصصی در قم استفاده کنند.
وی درباره مهم ترین کتاب های این کتابخانه که تاکنون درباره آن ها اقدامی صورت نگرفته  است، اظهار کرد:
آثار فقه الرضا(ع)، رساله رضویه و احادیث امام رضا(ع) کتاب های ارزنده ای به شمار می آیند که تاکنون برای تصحیح و تحقیق آن ها اقدامی صورت نگرفته است و ضرورت دارد در این حوزه اقداماتی تخصصی انجام شود.
صادقی با بیان این که این کتابخانه تخصصی همزمان با سالروز ولادت امام رضا(ع) در سال ۸۹ به طور رسمی افتتاح شد گفت:
زبان، ادبیات و شیوه نگارش این کتاب ها به سبک و سیاق قرون گذشته بازمی گردد. آرزو دارم روزی محتوای این کتاب ها به روز شوند.
اکنون این کتابخانه از بودجه و امکانات دولتی بی بهره است و با هزینه های شخصی اداره می شود.

خبرگزاری فارس :
خبرگزاری ایکنا :
خبرگزاری ایرنا :